UCKF - Univerzitní vzdělávací centrum klinické farmacie pro specializační a kontinuální vzdělávání

• Fotografie

Univerzitní centrum klinické farmacie: Plán vzdělávacích akcí jaro-léto 2020
Představujeme Plán vzdělávacích akcí jaro-léto 2020, které proběhnou v rámci Univerzitního centra klinické farmacie. Registrace na akce jsou otevřeny.

EUROAGEISM H2020 FIP7 Training School in Tampere, Finland 2019
FIP7 Training event was held on February 8-9th, 2019 at Tampere University, Finland and was followed by several scientific meetings of researchers of FIP7 EUROAGEISM H2020 program - FIP7 meeting, scientific meeting with Project Officer from Brussels and meeting of main ESRs - early stage researchers- involved in 15 scientific programs of the EUROAGEISM H2020 project. Researchers and practicioners from Central and Eastern Europe participated at the Training school that focused on individualization of drug regimens in older patients and on development of clinical pharmacy services in acute care, ambulatory care, home care and nursing home care. Participants of the Training School arrived mainly from Estonia, Serbia, Belgium, Croatia, Turkey and the Czech Republic. Experienced speakers were invited from Belgium, Finland, the Czech Republic and Ireland.

Nejbližší vzdělávací akce

Únor
13.
Racionální protiinfekční léčba se řídí jak účinností a bezpečností účinných látek, klinickými breakpointy, otázkami souvisejícími s dopady protiinfekční léčby na vývoj klinického stavu a funkci imunitního systému, ale i dopady používání antibiotik na rezistenci infekčních agens a obecnou epidemiologickou situaci. Současná antibiotická léčba zaznamenává dynamické změny, které se promítají v rozdílných nastaveních klinických guidelines a v nových přístupech, jak volit léčiva první a další volby a v jakých dávkách a časech je indikovat u častých infekčních onemocnění.
Téma kurzu je vhodné pro předatestační přípravu i kontinuální vzdělávání.

Březen
13.
Hepatorenální syndrom je závažnou komplikací pokročilého onemocnění jater s portální hypertenzí. Jedná se o funkční postižení ledvin, které vzniká následkem vystupňované cirkulační dysfunkce. V rámci prezentace se podíváme na patofyziologické souvislosti, diagnostiku a zejména specifika diagnostiky hyponatrémie u této skupiny pacientů a racionální přístupy v léčbě (pozornost bude soustředěna i na podávání vazopresorů a albuminu).
Téma kurzu je vhodné pro předatestační přípravu i kontinuální vzdělávání.