Aktuální zprávy

Příprava na zimní semestr 2020 v souvislosti s COVID-19

Vydáno: 25.09.2020

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

Pamětní medaili Farmaceutické fakulty UK získala studentka Eliška Voříšková

Vydáno: 24.09.2020

23. 9. 2020 předal děkan fakulty prof. Tomáš Šimůnek Pamětní medaili Farmaceutické fakulty UK Elišce Voříškové. Eliška, nyní studentka pátého ročníku programu Farmacie, získala tuto cenu za mimořádnou iniciativu a pomoc při zvládnutí náročné situace během nouzového stavu na jaře 2020.

Spolek českých studentů farmacie slaví 30 let

Vydáno: 21.09.2020

V sobotu 12. 9. 2020 se v Zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové konala oslava 30 let od založení Spolku českých studentů farmacie.

Pozvánka na workshop Separace v proteomice, 6. 11. 2020, Hradec Králové

Vydáno: 18.09.2020

Na pátek 6. 11. 2020 jsme v Hradci Králové připravili workshop na téma Separace v proteomice, který je určen všem, kteří chtějí zlepšit výsledky svých proteomických LC-MS analýz. Workshop je obzvláště vhodný pro operátory LC-MS instrumentace v proteomických laboratořích.

Výzkumný tým Placenta ve zdraví a nemoci zvítězil v soutěži Angelini University Award 2020

Vydáno: 16.09.2020

Tým složený ze tří doktorandů (R. Karahoda, H. Horáčková a V. Váchalová) a jejich školitele (prof. F. Štaud) se do soutěže přihlásil s projektem „Význam placenty pro programování plodu“. O kvalitě výzkumu svědčí i fakt, že  části tohoto projektu byly nedávno publikovány v mezinárodních časopisech.

Pozvánka na streetbalový Dopamin cup 2020 Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Vydáno: 08.09.2020

Katedra tělesné výchovy Farmaceutické a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové zve všechny sportovní nadšence, aby zahájili zimní semestr 3. 10. 2020 stylovou basketbalovou akcí.

Výsledky Výzkumné skupiny pro studium rezistence a interakcí léčiv publikovány v prestižním žurnálu Veterinary Research

Vydáno: 11.08.2020

Výsledky experimentální práce Výzkumné skupiny pro studium rezistence a interakcí léčiv byly opublikovány v časopise Veterinary Research, který je v hodnocení na WoS dle ukazatele Article Influence Score na čtvrtém místě v oboru veterinární vědy.

Významný příspěvek k dějinám československé farmacie

Vydáno: 05.08.2020

Opatření související s koronavirovou krizí znemožnila zamýšlený slavnostní křest publikace, jejímž autorem je nedávný student doktorského studia naší fakulty. Nakladatelství Academia vydalo PharmDr. Tomáši Arndtovi, Ph.D., publikaci pod názvem Lékárny s Davidovou hvězdou v čase šoa.

Cena Contipro pro studenta Farmaceutické fakulty UK Jiřího Doubka

Vydáno: 04.08.2020

Finálové kolo Ceny Contipro proběhlo 23. 7. 2020 za účasti osmi nejlepších diplomantů, kteří představili svoje práce. Student Farmaceutické fakulty UK Jiří Doubek svůj výzkum zaměřil na kostní cementy na bázi fosforečnanu vápenatého.

Pevnostní objekt Pajkrova flošna by mohl brzy sloužit jako studentské centrum

Vydáno: 03.08.2020

V současné době ožívá myšlenka zrekonstruovat pevnostní objekt Pajkrova flošna, který se nachází v jižní části centra Hradce Králové. Započaly přípravné práce na jeho revitalizaci, s cílem otevření krajského studentského networkingového centra.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 587)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK