Aktuální zprávy

Pozvánka na XLVII. Farmaceutický ples

Vydáno: 12. 1. 2018

Spolek českých studentů farmacie si Vás dovoluje pozvat na XLVII. Farmaceutický ples, který se bude konat v pátek 23. února 2018 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Kongresové centrum bude otevřeno od 19:00, program plesu začíná ve 20:00.

Nejvýkonnější vědeckou institucí v Královéhradeckém kraji je Farmaceutická fakulta

Vydáno: 8. 1. 2018

Byly zveřejněny výsledky hodnocení výzkumných organizací v roce 2016 dle Metodiky Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace. Nejvýkonnější vědeckou institucí ČR je opět Univerzita Karlova.

Jmenování nových profesorů

Vydáno: 2. 1. 2018

Na návrh Vědecké rady Univerzity Karlovy byl profesorem pro obor Biochemie jmenován doc. PharmDr. Tomáš ŠIMŮNEK, Ph.D.

Nečekaný vánoční dárek pro Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové

Vydáno: 21. 12. 2017

19. 12. 2017 zveřejnilo MŠMT informace k finálním výsledkům procesu schvalování žádostí o podporu předložených do výzvy č. 02_16_019 EXCELENTNÍ VÝZKUM v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání. Dvacet nejlépe bodovaných projektů si rozdělí 8,1 mld. Kč. Jedním z podpořených je i projekt Farmaceutické fakulty UK s názvem „Zvýšení účinnosti a bezpečnosti léčiv a nutraceutik: moderní metody - nové výzvy (EFSA-CDN)“.

Vyšlo první číslo STARSS Newsletteru

Vydáno: 20. 12. 2017

Výzkumný projekt STARSS, který je spolufinancován EU (OP VVV), představuje první číslo Newsletteru. Čemu se výzkumní pracovníci věnují? Co si máme pod pojmem separační vědy představit? Necháme čtenářům nahlédnout do života projektu a představíme mezinárodní expertní tým, který chce cíleně přispívat ke zvýšení kvality výzkumu v ČR. Tým, který v Hradci Králové pod hlavičkou UK vytváří excelentní pracoviště, jehož výstupy jsou využitelné jak v analytické chemii, tak v oblasti medicíny, životního prostředí či vývoje léčiv.

Fotografická soutěž Věda je krásná - 1. místo putuje na Farmaceutickou fakultu

Vydáno: 19. 12. 2017

Mgr. Miloslav Macháček, Ph.D. získal s fotografií nazvanou „Ve stínu měsíce“ první místo v kategorii Vědecká fotografie.

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové přivítala na své půdě velký počet zájemců o studium

Vydáno: 15. 12. 2017

Na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové se dne 13. 12. 2017 uskutečnil Den otevřených dveří pro středoškolské studenty, kteří uvažují o studiu programů Farmacie a Zdravotnická bioanalytika na naší fakultě.

Projekt Modernizace výukových prostor na Farmaceutické fakultě UK za účelem zvýšení kvality vzdělávání

Vydáno: 13. 12. 2017

Projekt s názvem Modernizace výukových prostor na Farmaceutické fakultě UK za účelem zvýšení kvality vzdělávání byl schválen k finanční podpoře z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

„Smršť“ ocenění pro skupinu Patologie a farmakologie kardiovaskulárního systému

Vydáno: 12. 12. 2017

Ve dnech 7. – 9. 12. 2017 se konal v Olomouci 21. kongres o ateroskleróze pořádaný Českou společností pro aterosklerózu. V rámci kongresu byly hodnoceny nejlepší publikace a postery.

Stavby století republiky v Královéhradeckém kraji a Hradci Králové

Vydáno: 8. 12. 2017

Od úterý 5. prosince 2017 můžeme na našem koridoru navštívit zajímavou výstavu věnovanou architektonickým počinům realizovaným v oblasti dnes označovaném jako Královéhradecký kraj v posledních 100 letech.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 318)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK