Významná ocenění a úspěchy

Úspěch na mezinárodním kongresu dějin farmacie

Vydáno: 18. 9. 2017

12. až 15. 9. 2017 se ve Varšavě konal 43. mezinárodní kongres dějin farmacie. Na tomto největším mezinárodním fóru historiků farmacie sklidili úspěch pracovníci Českého farmaceutického muzea, jejichž poster se umístil na 1. místě v soutěži o nejlepší posterové sdělení.

Publikace Mgr. Barbory Červinkové vybrána pro tvorbu grafiky na titulní stranu časopisu J.Sep.Sci.

Vydáno: 12. 9. 2017

Článek autorů výzkumné skupiny ACG z katedry analytické chemie přijatý pro publikaci v časopise Journal of Separation Science byl vybrán editorem pro grafickou úpravu titulní strany časopisu s tématem článku.

Vynikající úspěch naší studentky na evropském symposiu

Vydáno: 28. 8. 2017

Ve dnech 25. - 27. 8. 2017 proběhlo ve Vídni setkání Ph.D. studentů v oblasti medicinální chemie „VII Meeting of the Paul Ehrlich Euro-PhD Network“. Mgr. Zuzana Rania Hrušková byla oceněna za nejlepší přednášku s názvem „Preparation of benzodiazines with bronchodilatory activity“.

Vědec z Farmaceutické fakulty UK na prestižním setkání s laureáty Nobelovy ceny

Vydáno: 2. 8. 2017

Letošní setkání s nositeli Nobelovy ceny proběhlo v německém Lindau ve dnech 25. až 30. června 2017. Tradiční akce je určena pro talentované vědce do 35 let, letos byli pozváni mladí chemici. Farmaceutickou fakultu UK a farmaceutickou chemii na tomto prestižním symposiu reprezentoval PharmDr. Jan Zitko, Ph.D.

Mezinárodní ocenění pro studenta naší fakulty Mgr. Zbyňka Brůžu

Vydáno: 24. 7. 2017

Velký úspěch na mezinárodní konferenci OMCOS19 zaznamenal Mgr. Zbyněk Brůža z výzkumné skupiny Organické syntézy a NMR spektroskopie prof. Milana Poura působící na Katedře organické a bioorganické chemie.

Ocenění výsledků farmakologického výzkumu na Farmaceutické fakultě UK

Vydáno: 19. 7. 2017

Tradiční udělování cen za nejlepší publikace v minulém roce pořádané Českou společností pro experimentální a klinickou farmacii letos přineslo úspěch farmakologů z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, neboť jejich práce zvítězily ve všech kategoriích.

Úspěšná prezentace katedry analytické chemie na mezinárodní konferenci HPLC 2017

Vydáno: 3. 7. 2017

Ve dnech 18. – 22. 6. 2017 proběhla tradiční mezinárodní konference „45th International Symposium on High Performance Liquid Phase Separations and Related Techniques“. Z Katedry analytické chemie Farmaceutické fakulty UK se mezi nejlepší plakátová sdělení umístily hned 2 prezentované práce. 

Jediná cena byla udělena v konkurenci 108 posterů a putuje na Farmaceutickou fakultu UK

Vydáno: 28. 6. 2017

Jen jedna cena byla udělena v konkurenci 108 posterů na 11. Světové konferenci na využití polyfenolů a putuje na Farmaceutickou fakultu UK Mgr. Ivetě Najmanové, Ph.D.

Nositel Nobelovy ceny ocenil 2 studenty Farmaceutické fakulty UK za výzkum v oblasti farmacie

Vydáno: 20. 6. 2017

V prestižní soutěži Cena Sanofi za farmacii odborná porota pod vedením nositele Nobelovy ceny za chemii Jean-Marie Lehna ocenila 2 studenty Farmaceutické fakulty UK - Mgr. Lukáše Lochmana a Mgr. Miloslava Macháčka, Ph.D.

Prof. Květina čerstvým držitelem nejvyššího ocenění České lékařské společnosti

Vydáno: 26. 5. 2017

23. květen 2017 byl dnem, kdy zámek Libochovice nedaleko Roudnice nad Labem, patřil cele farmaceutům. Toho dne zde totiž bylo uděleno nejvyšší vyznamenání České lékařské společnosti zakladateli Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, tedy Medaile Jana Evangelisty Purkyně, prof. RNDr. Jaroslavovi Květinovi, DrSc., dr.h.c.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 76)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >| 
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK

© 2017 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS