Napsali o nás

Kampus
 

Farmaceutická fakulta v médiích

Články v médiích věnované Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy

 

*

Kdo má med v almaře, ten neshání lékaře. Med jako sladidlo i jako přírodní léčivo.

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 11.09.2023

Medová radioporadna. Co to med je, jak vzniká a co obsahuje? Jak pomáhá při nemocech a také v kosmetickém průmyslu? Doc. Miloslav Hronek z Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové hostem naší radioporadny na téma: med jako sladidlo i přírodní léčivo.

*

Expedice do světa minerálů. Draslík, tajemný minerál, který rozhoduje o našem životě

Zdroj: Český rozhlas | Datum zveřejnění: 29.08.2023

Když se řekne „minerál“, nejspíš se vám automaticky vybaví něco, co byste hledali spíš v zemi – třeba křemen nebo jiný nerost. Ve stopovém množství se ale řada minerálů nachází také v potravinách. A právě z nich je čerpá náš organismus, protože jsou to látky nezbytné pro zdraví.

*

Studio ČT24: doc. Josef Malý, Farmaceutická fakulta UK, na téma aktuálních výpadků léků

Zdroj: Česká televize | Datum zveřejnění: 22.08.2023

Studio ČT24, 21. 8. 2023: Vedoucí Katedry sociální a klinické farmacie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové doc. PharmDr. Josef Malý, Ph.D. v živém vstupu na téma aktuálních výpadků léků.

*

Petr Solich: Věda je o nápadech i odvaze jít mimo proud

Zdroj: UK Forum | Datum zveřejnění: 18.08.2023

„Výjezdy, ať už na stáže nebo konference, jsou pro vědce nesmírně důležité. Nejen kvůli informacím, ale především pro navázání osobních kontaktů,“ říká profesor Petr Solich z katedry analytické chemie Farmaceutické fakulty UK. Právě takovéto letité vazby na světové vědce zúročil v projektu STARSS věnujícího se výzkumu v oblasti analytické chemie, konkrétně v separačních vědách.

*

Magazín Experiment: Co dokáže chromatografie?

Zdroj: Český rozhlas | Datum zveřejnění: 17.08.2023

V červenci navštívili redaktoři Magazínu Experiment Českého rozhlasu Výzkumnou skupinu CHROMED pod vedením doc. RNDr. Lenky Kujovské Krčmové, Ph.D., působící ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, a jejíž členové jsou součástí Výzkumné skupiny analytické chemie Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy.

*

Všechno, co mám ráda: Zahrada léčivých rostlin v hobby magazínu České televize

Zdroj: Česká televize | Datum zveřejnění: 23.07.2023

PharmDr. Kateřina Hradiská Breiterová, Ph.D. z Katedry farmakognozie a farmaceutické botaniky ukazuje přípravu šalvějové tinktury. Vedoucí Zahrady léčivých rostlin Ing. Anežka Chlebková zve návštěvníky na aktuálně rozkvetlé rozárium a Naučnou stezku farmacie.

*

S oparem se setkalo 9 lidí z 10. Virus v organismu přetrvává a při oslabení se může znovu aktivovat

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 11.07.2023

Tématem dnešní radioporadnu jsou opary a afty. Jak se liší? Souvisí spolu nějak? Jaká je prevence a léčba? O tom všem si povídáme s PharmDr. Terezou Hendrychovou, Ph.D. z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, katedry sociální a klinické farmacie, která přijala pozvání Českého rozhlasu Hradec Králové.

*

Šalvěj, máta či fenykl. Aromatické léčivé rostliny nezaléváme vařící vodou a louhujeme pod pokličkou

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 06.06.2023

Tématem radioporadny jsou dnes bylinky a léčivé rostliny, protože naším hostem je PharmDr. Kateřina Hradiská Braiterová z Katedry farmakognozie a farmaceutické botaniky Farmaceutické fakulty v Hradci Králové. A soustředíme se na péči o ústní dutinu, protože ta by měla patřit určitě k základním hygienickým návykům.

*

Bez kyslíku není život a bez železa také ne. Doc. Miloslav Hronek na téma nedostatek železa v těle

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 19.05.2023

O železe dnes hovoříme s doc. PharmDr. Miloslavem Hronkem, Ph.D. z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Kolik železa naše tělo potřebuje, potřebujeme ho vůbec, jak ho doplňovat, aby se dobře vstřebávalo? Je to tak, že když nám chybí, tak jsme unaveni?

*

Studio ČT24: doc. Josef Malý, Farmaceutická fakulta UK, na téma Nedostatek léků v Česku

Zdroj: Česká televize | Studio ČT24 | Datum zveřejnění: 19.05.2023

Vedoucí Katedry sociální a klinické farmacie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové doc. Josef Malý v živém vstupu na téma Nedostatek léků v Česku.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 173)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS