Napsali o nás

Kampus
 

Farmaceutická fakulta v médiích

Články v médiích věnované Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy

 

*

Od ovečky k plodinám: Jak léčiva cirkulují v životním prostředí

Zdroj: UK Forum | Datum zveřejnění: 15.03.2024

„Snažíme se, aby byla zvířata efektivně léčena proti parazitům, ale neohrožoval se při tom přirozený ekosystém,“ říká Barbora Szotáková a Lucie Raisová z katedry biochemických věd Farmaceutické fakulty UK, které spolu s dalšími kolegy a kolegyněmi vyvíjí analytické metody zjišťující koncentraci veterinárních léčiv v životním prostředí.

*

Zpětnou vazbu odborných společností reflektujeme ve studijních plánech, říká děkan Farmaceutické fakulty UK

Zdroj: Zdravotnický deník | Datum zveřejnění: 15.03.2024

Farmaceutické firmy jsou nespokojené s klesající kvalitou vzdělání vysokoškolských absolventů, neboť jím chybí klíčové znalosti a dovednosti. Zaměstnance si pak musí firmy „vychovat“ z větší části samy. To je jeden ze závěrů, které vyplynuly z nedávno zveřejněné sektorové analýzy farmaceutického průmyslu v České republice.

*

Prof. František Švec na DVTV. Místo důchodu hvězdná kariéra vědce v USA: Věk je jenom číslo, začínal jsem tam jako zelenáč.

Zdroj: DVTV | Datum zveřejnění: 29.01.2024

Po Sametové revoluci mu nabídli místo na jedné z nejprestižnějších amerických univerzit, na vědeckém vrcholu zůstal celých 30 let a jeho vynález se používá po celém světě: „Kdybych neměl motivaci dělat vědu, tak sedím doma na gauči a koukám na televizi,” říká analytický chemik František Švec. „Nudil bych se, je mi teprve 80 let, věda pokračuje dál, prodlužuje život,” dodává.

*

Fyziolog Miloslav Hronek vyvrací časté mýty o potravinách: kávy s mlékem se bát nemusíte, naopak!

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 09.01.2024

Začátkem roku může být naše odhodlání ohledně zdravého stravování větší, ale pokud nejsme výživoví odborníci, můžeme i na internetu narazit na spoustu nepravd, polopravd a mýtů, které se s potravinami pojí. Proto se na tyto mýty zaměříme s odborníkem, fyziologem doc. PharmDr. Miloslavem Hronkem, Ph.D. z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

*

Vyrobte si svůj domácí bylinkový balzám na rty. Farmaceutka Daniela Suchánková vám poradí, jak na to

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 04.01.2024

Dnes se v naší radioporadně věnujeme bylinkám a všemu, co si doma můžeme i sami připravit a vyrobit. Naším hostem je PharmDr. Daniela Suchánková, Ph.D. z Katedry farmakognozie a farmaceutické botaniky Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

*

Rozhovory: Jak vybrat lékařskou, zdravotnickou, veterinární či farmaceutickou fakultu?

Zdroj: kampomaturite.cz | Datum zveřejnění: 02.01.2024

Potřebujete si ujasnit, kterou školu s lékařským či zdravotnickým zaměřením vybrat? Nebo váháte mezi několika fakultami? Vedoucí pracovníci fakult a škol zodpověděli dotazy, které vám pomohou při výběru.

*

Mezinárodní projekt zvýšil prestiž farmaceutické fakulty v Hradci Králové

Zdroj: Deník.cz | Datum zveřejnění: 11.12.2023

Moderní vysokoškolská výuka je dnes úzce propojena s aktuálními vědeckými poznatky. Úroveň vysoké školy se zvyšuje i díky novým mezinárodním kontaktům, které pomáhají otevřít nové obzory. Své o tom vědí na Farmaceutické fakultě (FaF) Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

*

V Hradci Králové byla zahájena výstavba nového kampusu Farmaceutické a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy podle návrhu studia Bogle Architects

Zdroj: tvarchitect.com | Datum zveřejnění: 29.11.2023

V Hradci Králové vznikne výukové a výzkumné centrum s názvem MEPHARED II, které poskytne zázemí pro pokročilý výzkum a vývoj na poli lékařství, farmacie i dalších biomedicínských věd. Nejenže přispěje ke zvýšení kvality a dostupnosti zdravotní péče pro pacienty napříč Českou republikou, ale samotná budova vnese do města novou architekturu z pera kanceláře Bogle Architects.

*

Archeologický objev roku? Jsou kmeny z Hradce Králové pravěké čluny dlabané z jednoho kusu dřeva?

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 23.11.2023

Královéhradečtí archeologové zkoumají dva částečně opracované kmeny, které stavbaři objevili v polovině října na staveništi u hradecké fakultní nemocnice. Odborníci pracují s hypotézou, že by mohlo jít o nedokončené monoxyly, tedy čluny dlabané pravěkými lidmi z jednoho kusu kmene. Pokud by se to potvrdilo, tak půjde o nález evropského významu.

*

Hradečtí archeologové zkoumají dva kmeny, může jít o polotovary tzv. monoxylů

Zdroj: České noviny | Datum zveřejnění: 10.11.2023

Královéhradečtí archeologové zkoumají dva částečně opracované kmeny, které stavbaři objevili v polovině října na staveništi u Fakultní nemocnice Hradec Králové nedaleko Labe. Archeologové pracují s hypotézou, že by mohlo jít o polotovary tzv. monoxylů, člunů dlabaných z jednoho kusu kmene.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 187)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS