Informace pro veřejnost

Nejnovější zprávy

Polsko-Česká konference II. FA&CE 2018

Vydáno: 13.07.2018

Ve dnech 25. - 27. června 2018 se v prostorách Zahrady léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové uskutečnila Polsko-Česká konference II. FA&CE 2018 zaměřená na dvě analytické metody – průtokové metody (Flow Analysis) a kapilární elektroforézu (Capillary Electrophoresis) – podporovaná výzkumným projektem STARSS (Vytvoření expertního týmu pro pokročilý výzkum v separačních vědách). Konference zaměřená na širokou škálu moderních přístupů a aplikací v obou zmíněných metodách byla připravena ve spolupráci se zahraničním partnerem Univerzity Karlovy – Jagelonskou Univerzitou v Krakově, Polsko.

Farmaceuti mají zámořskou posilu

Vydáno: 27.06.2018

Už více než rok pracuje na Farmaceutické fakultě UK specializovaná výzkumná skupina. Šestnáctka vědců a studentů vyvíjí separační techniky pro chemické a biomedicínské vzorky. Vědecký tým má akronym STARSS a jeho hlavní hvězdou čili seniorním vědcem je profesor František Švec – jeden z nejcitovanějších českých chemiků, který se po letech vrátil z USA.

Výstava Keramika Hany Böhmové - kořeny a inspirace v Galerii Na Mostě

Vydáno: 26.06.2018

Srdečně zveme do Galerie Na Mostě na výstavu Keramika Hany Böhmové - kořeny a inspirace. Vernisáž proběhne 9. 7. 2018 v 16 hodin. Výstava potrvá do 31. 8. 2018.

Ocenění a úspěchy

Profesor Švec obdržel Votočkovu medaili!

Vydáno: 22.06.2018

Profesor František Švec převzal 20. června 2018 z rukou rektora Vysoké školy chemicko-technologické v Praze Medaili Emila Votočka za pedagogickou a vědeckou činnost a reprezentaci školy.

Cenu za nejlepší poster na České lipidomické konferenci získal Dr. Lukáš Opálka

Vydáno: 18.06.2018

Ve dnech 14. - 15. 6. 2018 se v Praze konala 6. Česká lipidomická konference. Poster PharmDr. Lukáše Opálky, Ph.D. s názvem The Effects of Omega‐O‐Acylceramides on Microstructure and Permeability of Model Skin Lipid Membranes komise ohodnotila jako nejlepší a udělila mu ocenění.

Úspěch na mezinárodní konferenci v Madridu

Vydáno: 06.06.2018

Na mezinárodní konferenci Euroindoamerican Natural Products Meeting získala Mgr. Eliška Kohelová cenu za nejlepší poster. Náplní projektu studentky 1. ročníku doktorského studia je izolace Amaryllidaceae alkaloidů a studium jejich biologické aktivity ve vztahu k Alzheimerově chorobě a nádorovým onemocněním.

© 2018 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS