Informace pro veřejnost

Nejnovější zprávy

Realizace projektu EFSA-CDN na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové úspěšně pokračuje

Vydáno: 30.11.2021

24. 11. 2021 byl na jednání vedoucích výzkumných programů VP 1-3 projektu EFSA-CDN (Zvýšení účinnosti a bezpečnosti léčiv a nutraceutik: moderní metody – nové výzvy) projednán průběh realizace a plnění cílů a indikátorů tohoto projektu, který je jediným excelentním projektem v Královéhradeckém kraji.

Den otevřených dveří ONLINE, 8. 12. 2021

Vydáno: 29.11.2021

Prohlédněte si Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy online. Čeká vás zajímavý program. O svých zkušenostech promluví studenti, odpovíme na Vaše otázky.

Memoriál profesora Haise v Galerii Na Mostě

Vydáno: 25.11.2021

V Galerii Na Mostě se 22. 11. 2021 konala vernisáž 44. ročníku Výstavy prací studentů a zaměstnanců a 36. ročníku Výstavy prací jejich dětí (pod názvem Memoriál profesora Haise). V letošním roce zde své malby, kresby, keramiku, výrobky ze dřeva, sušených částí rostlin či papíru vystavují pouze děti.

Další zprávy →

Ocenění a úspěchy

Nová metoda pro testování potenciálních anthelmintik

Vydáno: 13.10.2021

Publikace The ATP bioluminescence assay: a new application and optimization for viability testing in the parasitic nematode Haemonchus contortus, vyšla tento měsíc v prestižním časopise Veterinary Research. První a nejvýznamnější autorkou publikace je doktorandka Mgr. Linh T. Nguyen.

Rona Karahoda, Ph.D. je letošní držitelkou Ceny Carla Ludwiga

Vydáno: 06.10.2021

Výzkumný tým Placenta in Health and Disease dosáhl pozoruhodného uznání v mezinárodní vědecké komunitě za svou práci o homeostáze serotoninu v placentě. Carl Ludwig Award je prestižní cena Skandinávské fyziologické společnosti.

Multidisciplinární výzkumný tým hradeckých fakult UK zabývající se antracyklinovou kardiotoxicitou publikoval čtyři stěžejní práce a získal mezinárodní PCT patentovou přihlášku

Vydáno: 04.10.2021

Výzkumným skupinám prof. Šimůnka, doc. Štěrbové a doc. Roha z Farmaceutické fakulty a doc. Štěrby z Lékařské fakulty v Hradci Králové se tento rok podařilo publikovat zásadní výsledky jejich dlouholetých studií zaměřených na mechanismy antracyklinové kardiotoxicity.

Další úspěchy →

© 2021 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS