Informace pro veřejnost

Nejnovější zprávy

Dva bronzy do kapsy

Vydáno: 16.09.2021

Seznamte se s dvojnásobnou bronzovou medailistkou z Českých akademických her, studentkou Farmaceutické fakulty UK Hanou Strakovou. Její hlavní disciplínou je kumite, jedna ze tří součástí karate, kde se bojuje proti soupeři.

Farmaceutická fakulta UK zve na Noc vědců 24. 9. 2021

Vydáno: 14.09.2021

Vědečtí pracovníci z různých oblastí zde představí fyzikální veličinu čas. Od 14:00 bude na stránkách události ke shlédnutí také video s názvem „Farmaceut Pánem času“, které zábavnou formou představí, jak mohou farmaceuti ovládat čas navržením a zhotovením vhodné lékové formy.

Farmaceutická fakulta UK na Festivalu vědy na téma Digitální svět

Vydáno: 09.09.2021

Program byl pestrý. Návštěvníci se nejprve seznámili s Farmaceutickou fakultou UK. Pro mladší návštěvníky byla připravena stavebnice k sestavení molekul. A větší zaujalo, když jsme svět pod mikroskopem přenesli do počítače.

Další zprávy →

Ocenění a úspěchy

Skupina Placenta ve zdraví a nemoci publikovala článek v prestižním časopise Human Molecular Genetics

Vydáno: 01.09.2021

Výrazný úspěch zaznamenali výzkumníci skupiny Placenta ve zdraví a nemoci. Publikovali článek v časopise Human Molecular Genetics, kde popisují souvislosti mezi mateřským zánětem a metabolismem tryptofanu v placentě.

Ghada Bouz získala jako první absolvent naší fakulty titul Euro-Ph.D. v oboru medicinální chemie

Vydáno: 03.08.2021

26. až 28. 7. 2021 proběhlo pod záštitou Università Magna Grӕcia di Catanzaro desáté setkání Ph.D. studentů z oboru medicinální chemie „Paul Ehrlich MedChem Euro-PhD Network“. Naši fakultu úspěšně reprezentovala MSc. Ghada Bouz, Ph.D.

Léčiva jsou zajímavá i z ekotoxikologického hlediska!

Vydáno: 18.06.2021

Výsledky experimentální práce Výzkumné skupiny pro studium rezistence a interakcí léčiv byly publikovány v prestižním časopise Environmental Pollution (IF 6,8, D1 dle IF, Q1 dle AIS, vydavatelství Elsevier).

Další úspěchy →

© 2021 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS