Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Prolínání - grafika, výběr z klauzurních prací SUPŠ HK

Vernisáž proběhne v pondělí 27. 5. 2019 v 16:00

Výstava potrvá od 27. 5. do 21. 6. 2019 v Galerii Na Mostě.

UkázkaVýstava představuje výběr klauzurních prací studentů 2. ročníku Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové. Obor, který studují, je zaměřen na design interiérů a vystavené práce vznikly v předmětu výtvarná příprava v ateliéru kresby, malby a grafiky.

Na výstavě dominuje grafická tvorba tisku z výšky – linorytu s tematikou PROLÍNÁNÍ /věcí a stínů/. Grafická tvorba se stala výzvou k ocenění obyčejných věcí a k soustředěnému vidění světla prostřednictvím detailu. Bylo nutné kreslit, komponovat, učit se myslet v černobílých plochách a strukturách a zvládnout řemeslo. Pro přiblížení procesu tisku z výšky i reliéfní krásu tiskových matric jsou zde některé vystaveny. Grafické značky představují komornější grafický projev vycházející z tradičních čínských pečetí a kaligrafie. Výsledkem je návrh autorské značky použitelný jako exlibris, doplněný drobnou osobní pečetí. Přesah volné grafické tvorby do tvorby užité ukazuje návrh nekonečného vzoru pro obalový papír.

PaedDr. Ivo Jansa, ateliér kresby, malby a grafiky

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2019 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS