Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Výstava fotografií Jiřího Flegra Pohledy do mikrosvěta

UkázkaVýstava probíhá od 16. 1. do 10. 2. 2023 v Galerii Na Mostě.

Vernisáž je 16. 1. v 16 hodin


Jiří Flegr je fotografem krajiny a přírody. V současné době se zabývá především focením mikrosvěta. S fotografií začal ve fotokroužku na základní škole před více než 50 lety na klasický materiál a s fotoaparátem Flexaret. S focením pokračoval i ve fotokroužku na učilišti ZVU v Hradci Králové. V roce 1985 se vrací do rodného kraje na Broumovsko a začíná navštěvovat fotoklub v Broumově. V roce 2011 se umístil na 1. místě v soutěži Ratibořický mapový okruh s fotografií „Z mlžných rán“.

K focení mikrosvěta pomohla spíše nešťastná náhoda, kdy si z focení v Broumovských stěnách přinesl klíště. Při brouzdání po internetu a hledání informací o původci nemoci nacházel fotografie planktonu zajímavých tvarů. Byla to velká výzva zkusit udělat mikroskopické sklíčko a tyto tvory vyfotit. I přes mnohé technické problémy se v poslední době začalo dařit a schránky těchto živočichů na mikroskopu Zeiss a s fotoaparátem Nikon D 750 nafotit. Je to krása mikrosvěta vytvořená přírodou před miliony lety a dnes zachycená digitálním fotoaparátem.

Výstava Paličkované obrázky Jarmily Rodrové

UkázkaVýstava probíhá od 12. 12. 2022 do 10. 1. 2023 v Galerii Na Mostě.

Vernisáž je 12. 12. v 16 hodin


Jarmila Rodrová (1931 – 2021) celý život věnovala dětem a učitelské povolání ji naplňovalo. Neznala slova „možná, asi, snad“. U ní bylo ano - ano, ne - ne. Nepotrpěla si na velká slova, ale dávala přednost činům. Dovedla se radovat z každé maličkosti a tento svůj pohled na svět předávala dětem, dospělým a později ho dala i do svých paličkovaných obrázků.

Měla ráda ruční práce. Šila, pletla, háčkovala a dlouho ji lákalo paličkování. Svůj sen si splnila až ve stáří. Naučila se paličkovat a lásku k přírodě, divadlu, k tradicím a k lidem vkládala do svých paličkovaných obrázků. Svým přátelům dělala radost malými obrázky, kterými obohacovala sváteční chvíle vánoční nebo velikonoční.

 

Děkujeme za podporu!

Hradec Králové

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS