Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Výstava Vladimíra Šavla: Květiny a motýli na exlibris

Vernisáž bude v pondělí 25. 11. v 16:00

UkázkaVýstava potrvá od 25. 11. do 2. 1. 2020 v Galerii Na Mostě.

Docent Mgr. Vladimír Šavel jr., malíř, grafik a pedagog vystudoval obor monumentální malby na SUPŠ v Uherském Hradišti, dále výtvarnou výchovu na PF v Ústí nad Labem a v Praze, dějiny a teorii výtvarného umění na katedře filozofické fakulty rovněž v Praze. Je docentem a vedoucím katedry výchovy uměním na PF Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a přednáší na katedře primárního vzdělávání PF Technické univerzity v Liberci.

Vladimír Šavel je výtvarníkem širokých zájmů. Umělecký vývoj se neodehrává cestou náhlých zvratů, ale neustálou kultivací prostředků malby, ale také objevováním nových významných spojení. Výrazné sdělení a čistota barev nás odvádí od přetechnizovaného a uspěchaného světa. Zaměřuje se na zátiší, městskou vedutu, krajinu a tvorbu exlibris, kde používá výhradně svoji oblíbenou grafickou techniku – barevnou litografii. Náměty jeho grafických lístků jsou např. motýli, orchideje, růže, minerály, Praha a další. V tvorbě exlibris dosáhl významných mezinárodních úspěchů a ocenění.

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2019 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS