Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy

Fauna v exlibris a drobné grafice ze sbírky Zdeňky Roušarové

Vernisáž v proběhne pondělí 5. 11. 2018 v 16:00

UkázkaVýstava potrvá od 5. 11. do 30. 11. 2018 v Galerii Na Mostě.

Ing. Zdeňka Roušarová žije v Pardubicích. Vystudovala Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze. Svoji odbornost využila v telekomunikacích na Ředitelství spojů v Praze a v Pardubicích. I při svém technickém povolání měla zájem o kulturu, hudbu a výtvarné umění.

S grafikou se setkávala na výstavách a v antikvariátech a tam je také počátek její sbírky. To bylo v roce 1979. Léta plynula a její sbírka se rozrůstala. Až v roce 2006 se sběratelce dostalo prostřednictvím pana Ing. Soukupa té cti, že mohla výběr ze své sbírky předvést na výstavě právě v Galerii Na Mostě. Při této příležitosti se tenkrát seznámila s královéhradeckými a hlavně pardubickými sběrateli grafiky, kteří ji přijali do svého spolku a s nimiž navázala přátelství a spolupráci.

Oblíbeným námětem sběratelky, ale i tvorby mnoha umělců grafiků, je příroda a její tvorové. Rozhodla se proto nabídnout jako námět této výstavy faunu v exlibris a drobné grafice.

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2018 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS