Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

JAZZ WORLD PHOTO 2018 - nejlepší snímky z mezinárodní soutěže

Vernisáž bude v pondělí 2. 3. v 16:00

UkázkaVýstava potrvá od 2. 3. do 27. 3. 2020 v Galerii Na Mostě.

Soutěž Jazz World Photo zaměřená na fotografie z prostředí jazzové hudby je od svého vzniku spojena s trutnovským mezinárodním hudebním festivalem Jazzinec. Výsledky každého ročníku se vyhlašují právě tam. Výstava v Galerii Na Mostě nabídne třicet nejlepších snímků z 5. ročníku.

V roce 2018 osmičlenná mezinárodní porota anonymně hodnotila rekordní počet zaslaných snímků. Pořadatelé obdrželi 311 fotografií od autorů z 39 zemí světa. Nejvíc přihlášek přišlo z Itálie, Polska a Francie.

Na prvních třech příčkách se umístili Didier Jallais z Francie, Markus Lackinger z Rakouska a Anna Rezulak z Polska. Unikátní je zejména druhé vítězství Didiera Jallaise, který v soutěži kraloval už v jejím prvním ročníku. Tento "lékař bez hranic" jezdí pravidelně na vyhlašování výsledků soutěže na finále festivalu Jazzinec do Trutnova.

Vystavená kolekce dále nabízí záběry od fotografů z Itálie, Francie, Polska, Chile, Estonska, Řecka, Srbska, Ukrajiny, a České republiky. Je fascinující sledovat, kam se za prvních pět let trvání soutěže práce jazzových fotografů posunula.

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2020 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS