Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Polychromované dřevěné plastiky JAROSLAVA DOLEŽALA

Vernisáž proběhne v pondělí 1. 7. 2019 v 16:00

Výstava potrvá od 1. 7. do 2. 9. 2019 v Galerii Na Mostě.

UkázkaJaroslav Doležal se narodil v roce 1948 v Hradci Králové a od té doby se do města neustále vrací i přesto, že svou dílnu má v Záměli. Střední umělecko-průmyslovou školu - obor hračka, loutka - vystudoval v šedesátých letech v Brně. Dva roky poté svoji uměleckou dráhu započal v hradeckém divadle Drak. Zaměstnání technologa loutek přerušil na dva roky v roce 1974. V té době vedly Doležalovy kroky do Naivního divadla v Liberci.

Na volnou nohu se pustil v devadesátých letech, přičemž kontakt s okolním světem a mladou nastupující generací udržoval od roku 1994 na DAMU v Praze, kde působil jako externí pedagog na katedře alternativního a loutkového divadla. Nadále také probíhala spolupráce s loutkovými divadly v Hradci Králové, Liberci, Mostě, Českých Budějovicích, Brně a Litvínově, dále v Bánské Bastrici, Wabrzychu a Kanadě.

Ve svém životě se může pochlubit řadou výstav samostatných, tak i mnoha výstavami společnými. Jen v Hradci Králové vystavuje již po několikáté a úžasné je, že má stále co nového nabídnout. Kromě již zmíněných českých měst jste mohli jeho dílo obdivovat v zahraničí, a to například v Budapešti, Vídni a nejposlednější realizací do zahraničí byly loutky, které putovaly až do Tokia a do Soulu.

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2019 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS