Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy

Žeň českého a slovenského exlibris

UkázkaVýstava potrvá od 3. 9. do 5. 10. 2018 v Galerii Na Mostě.

Vernisáž bude v pondělí 3. 9. 2018 v 16:00

Spolek sběratelů a přátel exlibris vyhlásil rok 2018 Rokem českého exlibris.

Sběratelství exlibris, které se k nám šířilo ze zahraničí a aktivity našich nadšených sběratelů vyústilo 16. 11. 1918, kdy se v Praze konala ustavující valná hromada Československého spolku sběratelů a přátel exlibris. V letošním roce, kdy si připomínáme sto let nepřetržité činnosti trvání Spolku, se koná řada výstav exlibris. I Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové a České farmaceutické muzeum v Kuksu se pravidelnou přehlídkou Žeň - Žatva českého a slovenského exlibris k těmto oslavám připojuje.

„Stojí za připomenutí, že tato přehlídka vyšla z aktivity Spolku sběratelů, jehož výbor se snažil vždy koncem roku získat přehled o současné tvorbě exlibris a zpřístupnit ji členům. Pravidelným komentátorem těchto přehlídek získaných značek byl prof. Vojtěch Cynibulk, který kolekci slovně hodnotil při promítání na schůzkách sběratelů. Jeho každoroční přednáška byla pro sběratele velmi zajímavá. Promítání má však své nevýhody. Každému lístku je vyhrazena jen krátká doba. Výstava odstraňuje tyto nevýhody, dovoluje nerušené, výkladem neovlivněné vnímání grafiky a má i znamenitý význam propagační. Dík tedy docentu Václavu Ruskovi a Galerii Na Mostě v Hradci Králové, že se ujali pořádat každoroční přehlídku exlibris.“
RNDr. Karel Samšiňák, CSc., předseda SSPE, 1994.

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2018 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS