Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Žatva českého a slovenského exlibris

Vernisáž proběhne v pondělí 1. 4. 2019 v 16:00

Jaroslav Minář: Opilá harmonieVýstava potrvá od 1. 4. do 26. 4. 2019 v Galerii Na Mostě.

Je všeobecně známo, že milujeme českou a slovenskou grafiku a vážíme i našich umělců. V jejich tvorbě je mimo mistrovského grafického zpracování ještě něco těžko vyslovitelného, něco, co cítíme v srdci – snad humanismus, optimismus a láska k rodné zemi, ideály, které se dostávají do popředí v naší mysli, když je nám samotným či celému národu úzko. Grafické umění stojí důstojně vedle knihy, je součástí výtvarného umění, souzní s hudbou a všemi dalšími múzickými uměními.

V letech 1945 a 1946, kdy mě pan učitel Novák učil číst, psát a počítat, stal jsem se malým čtenářem městské knihovny v Sušici a vzpomínám si, snad nepřesně, na razítko na obalu knihy: Jsem česká kniha, posilovala jsem český národ v těžkých dobách, proto mě chraň! Podobně bychom si měli vážit exlibris, chránit je a starat se o to, aby nezaniklo.

Ovládne veškerou grafickou tvorbu počítačová technika? Záleží na umělcích, zda budou ochotni pracoval technikami, které vyžadují velké množství času, trpělivosti, řemeslné zručnosti a v prvé řadě uměleckého vkladu, myšlenky a záměru při zpracování grafické desky. Povzbuzující je tradiční účast studentů na těchto přehlídkách, kteří jsou k tvorbě exlibris vedeni svými učiteli.

Zkrácený úvod Katalogu od Ing. Jana Langhammera

UkázkaJAZZ WORLD PHOTO

Výstava potrvá od 4. 3. do 30. 3. 2019 v Galerii Na Mostě.

Výstava nabídne výběr nejlepších snímků z mezinárodní soutěže Jazz World Photo zaměřené na fotografie z prostředí jazzové hudby.

Ohlas soutěže založené před několika lety v Česku neustále roste a s ním i kvalita a počet přihlášených snímků. A také zájem vystavovat soubory nejlepších fotografií nejen v Evropě, ale i v Americe a jinde ve světě.

Prostřednictvím objektivů tvůrců z různých zemí návštěvníci budou moci nahlédnout na jazzová pódia i do zákulisí a uvidí portréty těch nejslavnějších i méně známých hudebníků.

 

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2019 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS