Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy

JAZZ WORLD PHOTO

UkázkaVýstava potrvá od 26. 4. do 25. 5. 2018 v Galerii Na Mostě.

JAZZ WORLD PHOTO je mezinárodní fotografická soutěž, která oč kratší má tradici (ty roky se stále ještě dají spočítat na prstech jedné ruky), o to většího nabývá věhlasu. Do soutěže se kromě evropských hlásí fotografové z Malajsie, Jižní Korey, Ekvádoru, Kuby, Venezuely, USA, Austrálie, Jihoafrické republiky nebo Maroka a kolekce nejlepších snímků už mohli vidět zájemci v New Yorku, Belgii, Itálii či Polsku. Vzhledem ke skutečně světovému záběru a ohlasu je pozoruhodné, že kořeny tento projekt zapustil ve východních Čechách v Trutnově. Přesněji na tamním festivalu Jazzinec. Otci zakladateli pak byli zkušený hudební dramaturg a organizátor festivalu Tomáš Katschner a renomovaní fotografové Patrick Marek a Ivan Prokop. Z jedné výstavy v rámci festivalu vznikla soutěž, která dnes otevírá dveře talentům z celého světa. Jak se to podařilo? Kromě originálního nápadu a renomé zakladatelů v komunitě jazzových hudebníků a fotografů pomohly s šířením nápadu sociální sítě. Záměr nezůstal bez odezvy, naopak, organizátoři každoročně dostávají stovky fotografií z desítek zemí. Díky tomu už po světě putovala řada kolekcí nejúspěšnějších snímků, z nichž ta nejnovější bude teď k vidění v Galerii Na Mostě.

Ukázka42. výstava prací zaměstnanců a studentů, 34. výstava prací jejich dětí - Memoriál prof. Haise, 12. ročník výstavy Erasmáci na cestách - fotografie

Výstava potrvá od 28. 5. do 25. 6. 2018 v Galerii Na Mostě.

Vernisáž bude v pondělí 28. 5. 2018 v 16:00

Tradiční výstava výtvarné tvorby (od malby a kresby, koláží, grafiky, fotografií po batiku, drhání, výrobu bižuterie a keramiku) zaměstnanců, studentů a dětí zaměstnanců.

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2018 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS