Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové


Galerie je od 3. 5. 2021 otevřena pro veřejnost za dodržení těchto podmínek:

  • Negativní antigenní test ne starší než 3 dny (předloží na vrátnici fakulty)
  • Respirátor na nose a ústech po celou dobu návštěvy,  rozestupy min. 2 m
  • Dezinfekce rukou
  • V Galerii může být najednou max. 25 osob

Pro vstup do galerie zvoňte na zvonek u vchodu do fakulty.

STŘÍPKY HRADECKÉ ARCHITEKTURY MINULÝCH LET

UkázkaVýstava probíhá od 3. 6. do 30. 6. 2021 v Galerii Na Mostě.

V pondělí 14. června od 16:00 proběhne beseda s architekty Jiřím Zídkou ml. a Karlem Schmiedem ml.

Obsahem výstavy „Střípky hradecké architektury let minulých“ je představení prací dvou významných architektů. Akad. arch. Jana Zídky a Ing. Arch. Karla Schmieda st., kteří žili a tvořili v Hradci Králové. Oba se svou prací nesmazatelně podepsali na tváři města. Ačkoliv mezi nimi byl jedenáctiletý věkový rozdíl, mnohé je spojovalo. Oba většinu profesního života pracovali v královéhradeckém Stavoprojektu, oba se hlásili ke konstruktivismu a funkcionalismu, tj. jejich stavby jsou krásné ve své jednoduchosti a vždy řešené s maximálním ohledem na funkci. Na 20 výstavních panelech najdete podrobné informace o profesních životech obou architektů a o jejich práci.

Ing. arch. KAREL SCHMID (1934 – 2019) po absolvování studia na Fakultě architektury a pozemního stavitelství ČVUT nastoupil do Stavoprojektu v Hradci Králové, kde působil 30 let. Realizace staveb lze nalézt v rodném Hradci Králové, ale i v horském prostředí milovaných Krkonoš (urbanistické řešení areálu škol – Heyrovského, Farmaceutická fakulta, Městská tržnice, vše v HK, Zotavovna Pochodeň – Špindlerův Mlýn, Zotavovna Sklář – Harrachov, Digitální planetárium – areál hvězdárny v HK a mnoho dalších). Zajímavá je také jeho tvorba výtvarná a karikaturní.

Architekt JAN ZÍDKA (1923 – 2002) po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové nastoupil do královéhradeckého Stavoprojektu a spolupracoval v urbanistické skupině s Václavem Rohlíčkem a Břetislavem Petránkem. Patřil k nejvýraznějším představitelům královéhradecké architektury a urbanismu po druhé světové válce (sídliště Orlická kotlina, sídliště Slezské Předměstí Sever a Jih, hotel Alessandria, Kongresové centrum Aldis, hotel Černigov – vše v Hradci Králové, Safari ve Dvoře Králové nad Labem).

Děkujeme za podporu!

Hradec Králové

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2021 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS