Výhody doktorského (Ph.D.) studia

Získejte titul Ph.D. na Karlově univerzitě
 

Uzávěrka přihlášek 30. 4. 2024

Získejte titul Ph.D.
Farmacie, chemie, biologie, medicína

Farmaceuti, chemici, biologové, lékaři vítáni

Spojení farmacie, chemie a biomedicíny Vám umožní, abyste si vybrali, co Vám sedí. Projděte si studijní programy a témata disertací.

Titul Ph.D. z Univerzity Karlovy

Titul Ph.D. z Univerzity Karlovy

Univerzita Karlova je nejlépe mezinárodně hodnocenou českou univerzitou. Je vnímána jako moderní, kosmopolitní a prestižní vysoká škola.
Průvodce přihláškou

Excelentní výzkum

Excelentní vědecké týmy

Ve vědeckých týmech se potkáte se zajímavými lidmi a budete pracovat s nejmodernější špičkovou technikou a vybavením. Poznejte naše vědecké týmy.

Excelentní vědecké týmy

Inspirace úspěšnými

Je řada oblastí, kde lze smysluplně pomáhat a nalézat seberealizaci i požitek z krásy vědy. Mnozí Vaši budoucí kolegové již dosáhli významných ocenění a úspěchů. Seznamte se…

PharmDr. Andrej Kováčik, Ph.D.

Příběh absolventa

„Po skončení magisterského studia farmacie jsem nastoupil do pracovní skupiny zabývající se kožní bariérou na Katedře organické a bioorganické chemie. Skutečnosti, že jsem další čtyři roky věnoval vědecké práci v rámci postgraduálního studia, rozhodně nelituji. Díky němu jsem měl možnost nahlédnout do „světa“ vědy, která mě lákala již na pregraduálním studiu. Věda a práce ve výzkumu jsou na druhou stranu relativně náročné. Musíte jim věnovat značné množství času, hodně úsilí a hlavně se nevzdávat při neúspěchu. Co je podle mě na práci ve výzkumu nejdůležitější? Fakt, že věda vás musí bavit! Není nad upřímnou radost z výsledků experimentu, které pak můžete publikovat v odborném časopise.

Kladně hodnotím zejména různorodost metod a vědeckých přístupů, které jsem si osvojil; od organické syntézy, přes biofyzikální hodnocení a analytické metody až po práci s biologickým materiálem. Doktorské studium mi poskytlo možnost prezentovat výsledky své práce na domácích i zahraničních konferencích a absolvovat odborné stáže v zahraničí. Nahlédnul jsem do oblasti financování vědy, podávání grantových projektů, podílel jsem se na výuce pregraduálních studentů i na organizaci různých akcí propagujících fakultu a vědu. I nadále se chci věnovat výzkumu, k čemuž je absolvování doktorského studia vhodným předpokladem. “

PharmDr. Andrej Kováčik, Ph.D.

Hodnocení studia

Jak hodnotí doktorské studium další absolventi →

Cestování po světě

Cestování a poznávání

Zapojte se do mezinárodní spolupráce, navštívíte pracoviště v zahraničí a poznáte zajímavá místa a lidi. Inspirujte se.

Stipendium pro všechny studenty

Stipendium pro všechny studenty prezenčního studia

Již v prvním roce studia je základní stipendium ve výši 17.000 Kč měsíčně. A vedle základu i celá řada možností, jak stipendium znásobit.

Nejmodernější vybavení a technika

Skvělý základ pro budoucnost

S Ph.D. od nás nebudete mít problém při uplatnění v praxi. S Ph.D. začíná i kariéra univerzitního profesora, u nás i ve světě.

Místo pro příjemný život

Místo pro příjemný život

Město Hradec Králové Vám přiroste k srdci svou čistotou, zelení a klidem. Zároveň poskytuje bohatou nabídku vyžití - kulturu, přírodu, sport.

Univerzita Karlova je správná volba!

Podívejte se na další detaily nebo kontaktujte Vědecké oddělení Farmaceutické fakulty UK:
E-mail: prijimaci.rizeni.doktorske@faf.cuni.cz a telefon: 495 067 596

Podat přihlášku

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS