Univerzita třetího věku: Kurz Lukostřelba

Univerzita třetího věku: Lukostřelba

Studentské závody v lukostřelbě

Farmaceutická fakulta UK ve spolupráci s Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany pořádala
1. 7. 2020 Studentské závody v lukostřelbě. Podrobnosti a výsledky...

Kurz "Lukostřelba" (2019-2020)

Pro fyzicky aktivní seniory jsme připravili dvousemestrový kurz: „Lukostřelba“. První zkušební ročník byl zahájen na podzim roku 2018 a trvá celý školní rok 2018-2019. V příštím školním roce chceme v tréninku lukostřelby pokračovat.

Komu je kurz určen?

Kurz je vhodný jak pro netrénované zájemce, tak pro pokročilejší lukostřelce.

Podmínky přijímání zájemců: přijetí do kurzu bude podmíněno ověřením způsobilosti pro daný typ sportovní činnosti, upřednostňujeme uchazeče v důchodovém věku s maturitou.

Čím se bude kurz zabývat?

Kurz zaměřený na získání dovedností a kondice v daném sportu. Lukostřelba přináší účastníkům celkový rozvoj. A to fyzický, projevující se zvýšením kondice a posílením svalstva zejména zádového, pletence ramenního, prsních svalů, svalů paží a břišních svalů. Rozvíjí a procvičuje se koordinace a jemná motorika. Vedle toho pak přináší tento sport významnou relaxaci psychiky, napomáhá rozvoji koncentrace.

Během kurzu bude prováděn nácvik správného držení těla, posilovacích cviků, koordinace pravé a levé poloviny těla.

Účastníci budou seznámeni s principy střelby z reflexního luku a budou postupně vedeni k osvojení si dovednosti správné střelby. Kurz bude ukončen soutěží ve střelbě na terč na 18 metrů (dle mezinárodních pravidel).

Kde a kdy bude kurz probíhat?

  • Kurz bude probíhat v Hradci Králové, tělocvična v internátě FVZ UO Hradec Králové, ulice Akademika Heyrovského, Hradec Králové, pravděpodobně v pátek od 10:30 do 12:00
  • Zahájení: zimní semestr říjen, letní semestr únor
  • Délka programu: 2 semestry, 2 hodiny týdně. Bližší informace budou na tomto webu.

Jak se na kurz přihlásit?

Pomocí „papírové“ přihlášky (stáhněte si soubor Word nebo soubor PDF) od 9. 9. do 19. 9. 2019. Přihlásit se můžete vyplněním přihlášky a zasláním buď poštou (Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta, Výukové a výzkumné centrum, katedra biologických a lékařských věd – U3V L/II, Zborovská 2089, 500 03 Hradec Králové), osobním doručením nebo ve formě scan na níže uvedené emailové adresy. Poplatek za přihlášku 500 Kč. Samotný kurz bude bezplatný.

Skupina je kapacitně omezena.

Kontakt

Případné dotazy ke kurzu zodpoví dr. Zděnka Kudláčková, tel. 495 067 253, e-mail kudlackova@faf.cuni.cz, nebo dr. Petr Jílek, tel. 495 067 365, e-mail jilek@faf.cuni.cz

Fotografie z kurzu

luk1luk2luk3luk4luk5

© 2020 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS