Naučná stezka farmacie

Botanická zahrada léčivých rostlin

Naučná stezka farmacie se nachází v Zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové (mapa).

Stezka má 13 zastavení, z nichž úvodní se týká farmaceutického školství a poslední je věnováno donátorovi – firmě Teva, bez jejíž pomoci by pravděpodobně vůbec nevznikla. 11 ostatních zastavení zájemce seznamuje s jednotlivými vědními oblastmi farmacie. Vzhledem k tomu, že veškeré léčení má v podstatě svůj začátek v přírodě a v přírodních produktech – nejčastěji v léčivých rostlinách – má umístění tohoto naučného cyklu právě na botanické zahradě své hluboké opodstatnění. Je zde ukázáno, které rostliny jsou stále významné, které poskytly své obsahové látky chemikům pro další úpravy účinných substancí, jaké přírodní produkty jsou nezbytné pro tvorbu jednotlivých lékových forem a pozorný „pochůzkář“ zde může získat spoustu dalších znalostí a souvislostí. Speciální tabule je věnována i tropickým léčivým rostlinám a je umístěna tam, kam patří – do našeho sbírkového skleníku, kde tyto speciální léčivé rostliny či koření můžete také najít a prohlédnout si ho.

Zkrátka, návštěvníci Zahrady léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK zde mohou nejen relaxovat v příjemných zákoutích, ale mohou se i poučit, mohou poučit své děti, zkrátka strávit zde část své odpolední procházky a ještě se něco dozvědět.

Otevírací doba

Zahrada léčivých rostlin je pro veřejnost otevřena (vstup je zdarma) od dubna do října každý pracovní den do 16 hodin a v sobotu a v neděli dopoledne. Budeme rádi, když naši zahradu navštívíte.

© 2021 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS