Zprávy, rok 2022

Sympozium klinické farmacie René Macha 2022 se vrátilo do Mikulova

Vydáno: 22.12.2022

Na XXIV. ročník ve dnech 25. až 26. 11. 2022 se sjelo 320 účastníků, kteří po předchozí virtuálně-hybridní formě s nadšením zasedli do kongresového sálu. Odborný program byl zaměřený na terapii endokrinních a krevních onemocnění.

Vánoční orientační sprint na Zahradě léčivých rostlin

Vydáno: 22.12.2022

Díky vzájemné spolupráci Zahrady léčivých rostlin, Farmaceutické fakulty UK a pořádajícího oddílu OK99 Hradec Králové se mohla 18. 12. 2022 odehrát ve venkovním areálu ZLR část tradičního Vánočního sprintu, který je zakončením východočeské sezony orientačního běhu.

Vánoční koncert v jazzovém rytmu se vydařil

Vydáno: 19.12.2022

15. 12. 2022 měli všichni zaměstnanci a studenti možnost navštívit tradiční Vánoční koncert Farmaceutické fakulty UK v Městské hudební síni. V letošním roce byl program trochu netradičně v rytmu jazzu, dixielandu a swingu v podání hradecké kapely Zelená sedma.

Stretnutie v Zentive prinieslo pokračovanie spolupráce

Vydáno: 14.12.2022

8. 12. 2022 vyrazila do sídla Zentivy delegácia našej fakulty. Stretnutie za účelom dohody spolupráce na ďalší rok sa konalo vo veľmi priateľskom duchu. Vďaka stretnutiu sú všetky projekty bližšie k realizácii a študenti sa majú na čo v budúcom roku tešiť.

RNDr. Pavlína Vávrová vítězkou fotografické soutěže Nerd Art Prize 2022

Vydáno: 13.12.2022

Chaperon ERA Research Club vyhlásil vítěze fotografické soutěže Nerd Art Prize 2022. Na sdíleném prvním místě se v kategorii „Věda a výzkum“ umístila RNDr. Pavlína Vávrová s mikroskopickým snímkem „Living together – close up to microcosm biofilm infrastructure“.

Bulletin děkana – prosinec 2022

Vydáno: 09.12.2022

Děkan doc. PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D. informuje akademickou obec o těch nejvýznamnějších událostech na fakultě proběhlých či očekávaných.

Publikovali jsme nejčtenější článek měsíce v časopise Journal of Proteome Research

Vydáno: 07.12.2022

Článek "Reversed-Phase Liquid Chromatography of Peptides for Bottom-Up Proteomics: A Tutorial",  publikovaný Dr. Jurajem Lenčem a spol. v časopise Journal of Proteome Research, se stal nejčtenějším článkem za posledních 30 dní v tomto renomovaném časopise vydávaném Americkou chemickou společností.

Cenu Josefa Hlávky pro rok 2022 získala PharmDr. Rona Karahoda, Ph.D.

Vydáno: 06.12.2022

Mezi oceněnými studenty z Univerzity Karlovy byla i zástupkyně Farmaceutické fakulty v Hradci Králové, PharmDr. Rona Karahoda, Ph.D., která cenu získala za své mimořádné výsledky během postgraduálního studia.

Hradecká farmacie ovládla posterovou sekci na 26. kongresu o ateroskleróze v Brně

Vydáno: 05.12.2022

Česká společnost pro aterosklerózu vybrala v posterové sekci na 26. kongresu o ateroskleróze v Brně jako nejlepší poster autorky MSc. Ivone Cristina Igreja e Sá, Ph.D. Druhé místo získala PharmDr. Ester Dohnálková. Obě oceněné jsou členkami Pracovní skupiny biologických a lékařských věd na Farmaceutické fakultě UK.

Kroužek pěstování léčivých rostlin pro žáky ZŠ a SŠ završil svůj první rok

Vydáno: 02.12.2022

Letos poprvé byl na Zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK otevřen kroužek pro žáky druhého stupně základních škol a studenty škol středních s názvem Pěstování léčivých rostlin a jejich využití.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 110)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK