Zprávy, rok 2021

XXVIII. Studentská vědecká konference FaF UK zná své vítěze

Vydáno: 16.04.2021

13. 4. 2021 se konala Studentská vědecká konference Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové organizovaná Spolkem českých studentů farmacie. Ačkoli se letos jednalo již o 28. ročník této akce, vůbec poprvé se uskutečnila „hybridním“ způsobem, tedy majoritně v online prostředí.

PharmDr. Martina Háková, Ph.D. získala prestižní Cenu Nadace Dimitrise N. Chorafase

Vydáno: 12.04.2021

PharmDr. Martina Háková, Ph.D. získala prestižní mezinárodní cenu udělovanou Nadací Dimitrise N. Chorafase ve spolupráci s izraelským Weizmannovým vědeckým institutem za výzkum týkající se studia nanovlákenných polymerů pro aplikaci v analytické chemii.

Průběžná zpráva o realizaci projektu EFSA-CDN zaměřeného na excelentní výzkum

Vydáno: 09.04.2021

Od ledna 2018 úspěšně probíhá realizace projektu Zvýšení účinnosti a bezpečnosti léčiv a nutraceutik: moderní metody – nové výzvy (EFSA-CDN), který je jako jediný excelentní projekt v Královéhradeckém kraji financovaný z MŠMT, v rámci Výzvy č. 02_16_019 - Excelentní výzkum.

Konec nouzového stavu v ČR o půlnoci v neděli 11. 4. 2021

Vydáno: 08.04.2021

Vláda ČR na jednání dne 6. dubna 2021 schválila mj. dvě mimořádná opatření MZd ČR, z nichž pro potřeby činnosti naší fakulty vyjímáme.

Mladá farmaceutka zlepšuje účinnost známých léčiv

Vydáno: 08.04.2021

„Jen změnou lékové formulace se nám podařilo padesátkrát zvýšit rychlost rozpouštění známého léčiva,“‎ popisuje nedávný úspěch doktorandka Jana Brokešová z Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. Na svém výzkumu pracuje v rámci projektu The Parc (Pharmaceutical Applied Research Center).

Projekt dostavby kampusu MEPHARED 2 získal pravomocné územní rozhodnutí a je opět blíže k realizaci

Vydáno: 07.04.2021

Důležitý milník dostavby kampusu Lékařské a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové byl dosažen dne 13. 3. 2021, kdy nabyla právní moci změna územního rozhodnutí pro MEPHARED 2.

Prodloužení nouzového stavu do 11. 4. 2021

Vydáno: 29.03.2021

Vláda ČR dne 26. 03. 2021 svým usnesením rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 11. dubna 2021 včetně. Vláda proto současně prodloužila platnost všech dosud platných krizových protiepidemických opatření, a to rovněž do 11. dubna.

Základní stipendium pro studenty doktorských (Ph.D.) programů garantujeme ve výši 15 tisíc Kč měsíčně

Vydáno: 26.03.2021

Chceme motivovat úspěšné absolventy farmaceuticky, přírodovědecky i lékařsky orientovaných oborů k pokračování v jejich studiu na Farmaceutické fakultě UK.

Mimořádný publikační úspěch Skupiny kardiovaskulární a respirační farmakologie

Vydáno: 23.03.2021

V časopise Medicinal Research Reviews byl publikován článek Systematic review of pharmacokinetics and potential pharmacokinetic interactions of flavonolignans from silymarin, na jehož vzniku se podíleli pracovníci Skupiny kardiovaskulární a respirační farmakologie a toxikologie a vědci z Mikrobiologického ústavu AV ČR.

Výsledky skupiny Skin Barrier Research Group byly publikovány v Journal of Investigative Dermatology

Vydáno: 19.03.2021

Výzkumní pracovníci Skin Barrier Research Group publikovali v prestižním vědeckém časopise Journal of Investigative Dermatology svou experimentální práci, která ukázala, že kyselé pH je nezbytné pro správné uspořádání a funkci lipidů kožní bariéry.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 39)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK