Zprávy, rok 2020

Úspěch gymnazistky Nikoly Evy Mádlové na 42. celostátní přehlídce SOČ

Vydáno: 09.07.2020

Nikola Eva Mádlová, která se své práci věnovala na Katedře organické a bioorganické chemie Farmaceutické fakulty UK, získala na celostátní přehlídce 2. místo v oboru Chemie.

Jmenování nových profesorů

Vydáno: 08.07.2020

Ve Velké aule pražského Karolina byly 2. 7. 2020 slavnostně předány dekrety celkem osmdesáti novým profesorkám a profesorům. Nejvyšší akademický titul převzala také prof. Lucie Cahlíková z Katedry farmaceutické botaniky.

Výsledky Studentských závodů v lukostřelbě – červenec 2020

Vydáno: 08.07.2020

Farmaceutická fakulta UK ve spolupráci s Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany pořádala dne 1. 7. 2020 3. ročník Studentských závodů v lukostřelbě U3V.

Zapojení Lékového informačního centra v rámci pandemie COVID-19 – spolupráce s evropskými organizacemi ESCP a EAHP

Vydáno: 07.07.2020

V rámci iniciativy Evropské společnosti klinické farmacie a Evropské asociace nemocničních lékárníků byla zveřejněna výzva o prezentování aktivity klinických farmaceutů a nemocničních lékárníků v oblasti péče o pacienty s COVID-19.

Projekt EFSA-CDN přispěl k mezinárodní spolupráci a získání grantu EIT Health InnoStars RIS 2020 Innovation Call

Vydáno: 07.07.2020

Nedávná stáž PharmDr. Tomáše Smutného, Ph.D. na Karolinska Institutet ve Stockholmu umožnila podat přihlášku do evropské výzvy EIT Health InnoStars RIS 2020 Innovation Call. Projekt se zabývá vývojem 3D modelu hepatocytů pro preklinický výzkum léčiv.

České farmaceutické muzeum v Kuksu během prázdnin vystavuje vzácný farmaceuticko-botanický rukopis z 18. století

Vydáno: 01.07.2020

Čistopis se dochoval téměř kompletně v textové části, jedinečnou památku z něho ale dělá 108 kolorovaných ilustrací léčivých, užitkových a okrasných rostlin. Návštěvníci Českého farmaceutického muzea rukopis spatří do 30. 8. 2020 v expozici Historie lékáren.

Úspěch studentky gymnázia na celostátní přehlídce soutěže Středoškolská odborná činnost

Vydáno: 30.06.2020

Renáta Šormová, která vypracovala svou práci na Katedře biochemických věd Farmaceutické fakulty UK, získala na celostátní přehlídce 2. místo.

Vědecká rada UK ocenila profesora Petra Solicha

Vydáno: 29.06.2020

Na zasedání Vědecké rady Univerzity Karlovy dne 25. 6. 2020 bylo uděleno ocenění dvanácti osobnostem UK. Stříbrnou medaili převzal prof. RNDr. Petr Solich, CSc. za významné celoživotní dílo v oboru analytické chemie, dlouholetou vědeckou a pedagogickou činnost na Univerzitě Karlově.

Ve spolupráci s firmou CONTIPRO se zrodila unikátní „3-D publikace“

Vydáno: 18.06.2020

Ojedinělý počin se podařil doktorandovi Ing. Jakubovi Sedláčkovi a jeho školitelům. Ve spolupráci s biotechnologickou společností CONTIPRO publikovali experimentální práci „Insight into the distribution of amino groups along the chain of chemically deacetylated hyaluronan“ v časopise CARBOHYDRATE POLYMERS.

Vynikající úspěch vědců Farmaceutické fakulty UK: Výsledky skupiny Skin Barrier Research Group byly publikovány v prestižním časopise Angewandte Chemie

Vydáno: 15.06.2020

Výzkumní pracovníci Skin Barrier Research Group publikovali v prestižním vědeckém časopise Angewandte Chemie s impaktním faktorem 12,3 svou experimentální práci, která ukázala nečekaný aspekt chování kožních lipidů.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 53)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK