Zprávy - rok 2015

„Den otevřených dveří“ přilákal mnoho zájemců o studium

Vydáno: 10.12.2015

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové uspořádala 9. 12. 2015 Den otevřených dveří pro potenciální uchazeče o studium programů Farmacie a Zdravotnické bioanalytiky.  Zájem o studium byl skutečně značný a doufáme, že přiláká mnoho kvalitních studentů ke studiu na naší fakultě.

Léková adherence na konferenci ESPACOMP 2015 v Praze

Vydáno: 04.12.2015

Ve dnech 12. až 14. listopadu 2015 přivítala Praha unikátní vědeckou konferenci věnovanou lékové adherenci, kterou uspořádala nezisková asociace European Society for Patient Adherence, COMpliance, and Persistence (ESPACOMP). Na organizaci se podíleli členové Katedry sociální a klinické farmacie Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.

V České republice proběhla mezioborová konference o farmakovigilanci

Vydáno: 30.11.2015

Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové se podílela na uspořádání 15. ročníku konference Mezinárodní společnosti pro farmakovigilanci (ISoP) s názvem „Cubism in Pharmacovigilance“. Letošní výroční setkání se konalo v Praze a zúčastnilo se ho 384 účastníků ze 60 zemí.

Rozhovor prof. PharmDr. Alexandra Hrabálka, CSc. pro Český rozhlas

Vydáno: 26.11.2015

O vývoji nových léků na nemoci srdce i tuberkulózu. Proč je v lékárnách tolik léků? Jak se v nich vyznat? Potřebujeme je všechny? Farmaceutické firmy pohledem farmaceuta - emeritního děkana Farmaceutické fakulty v Hradci Králové prof. PharmDr. Alexandra Hrabálka, CSc. pro Český rozhlas.

Kravatové a motýlkové uzle Na Mostě

Vydáno: 25.11.2015

Vpodvečer 23. listopadu 2015 proběhla na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové v Galerii Na Mostě vernisáž výstavy kravatových a motýlkových uzlů s názvem Matematika a extravagance ruku v ruce.

Úspěšné XVII. sympozium klinické farmacie René Macha

Vydáno: 24.11.2015

20. a 21. listopadu 2015 přivítal zámek v Mikulově více než 430 farmaceutů a přátel klinické farmacie v rámci XVII. ročníku Sympozia klinické farmacie René Macha pořádaného Sekcí klinické farmacie České farmaceutické společnosti ČLS JEP, z. s., a Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Mgr. Barbora Školová, Ph.D. získala cenu Josefa Hlávky

Vydáno: 23.11.2015

Cenu Josefa Hlávky v roce 2015 získalo 13 studentů Univerzity Karlovy. Mezi oceněnými byla také Mgr. Barbora Školová, Ph.D. z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Informační den Univerzity Karlovy přilákal mnoho zájemců o studium

Vydáno: 23.11.2015

V sobotu 21. listopadu 2015 proběhl v prostorách Přírodovědecké fakulty a 1. Lékařské fakulty na pražském Albertově Informační den Univerzity Karlovy. Zájem o studium byl veliký.

Hradečtí studenti farmacie se zapojili do Antibiotického týdne

Vydáno: 19.11.2015

Tento rok se studenti naší fakulty poprvé zapojili do Antibiotického týdne, který si dává za cíl upozornit  veřejnost i lékaře a další odborné pracovníky ve zdravotnictví na problematiku nesprávného užívání antibiotik.

Informační den Univerzity Karlovy: Kompletní informace o studiu i bohatý doprovodný program

Vydáno: 18.11.2015

Univerzita Karlova opět připravila pro všechny zájemce o studium Informační den. Akce se uskuteční v prostorách Přírodovědecké a 1. Lékařské fakulty na pražském Albertově v sobotu 21. listopadu od 9.00 do 16 hod. Kromě informací o možnostech studia na UK čeká na návštěvníky též bohatý doprovodný program.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 54)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK