Zprávy - rok 2017

Nečekaný vánoční dárek pro Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové

Vydáno: 21.12.2017

19. 12. 2017 zveřejnilo MŠMT informace k finálním výsledkům procesu schvalování žádostí o podporu předložených do výzvy č. 02_16_019 EXCELENTNÍ VÝZKUM v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání. Dvacet nejlépe bodovaných projektů si rozdělí 8,1 mld. Kč. Jedním z podpořených je i projekt Farmaceutické fakulty UK s názvem „Zvýšení účinnosti a bezpečnosti léčiv a nutraceutik: moderní metody - nové výzvy (EFSA-CDN)“.

Vyšlo první číslo STARSS Newsletteru

Vydáno: 20.12.2017

Výzkumný projekt STARSS, který je spolufinancován EU (OP VVV), představuje první číslo Newsletteru. Čemu se výzkumní pracovníci věnují? Co si máme pod pojmem separační vědy představit? Necháme čtenářům nahlédnout do života projektu a představíme mezinárodní expertní tým, který chce cíleně přispívat ke zvýšení kvality výzkumu v ČR. Tým, který v Hradci Králové pod hlavičkou UK vytváří excelentní pracoviště, jehož výstupy jsou využitelné jak v analytické chemii, tak v oblasti medicíny, životního prostředí či vývoje léčiv.

Fotografická soutěž Věda je krásná - 1. místo putuje na Farmaceutickou fakultu

Vydáno: 19.12.2017

Mgr. Miloslav Macháček, Ph.D. získal s fotografií nazvanou „Ve stínu měsíce“ první místo v kategorii Vědecká fotografie.

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové přivítala na své půdě velký počet zájemců o studium

Vydáno: 15.12.2017

Na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové se dne 13. 12. 2017 uskutečnil Den otevřených dveří pro středoškolské studenty, kteří uvažují o studiu programů Farmacie a Zdravotnická bioanalytika na naší fakultě.

Projekt Modernizace výukových prostor na Farmaceutické fakultě UK za účelem zvýšení kvality vzdělávání

Vydáno: 13.12.2017

Projekt s názvem Modernizace výukových prostor na Farmaceutické fakultě UK za účelem zvýšení kvality vzdělávání byl schválen k finanční podpoře z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

„Smršť“ ocenění pro skupinu Patologie a farmakologie kardiovaskulárního systému

Vydáno: 12.12.2017

Ve dnech 7. – 9. 12. 2017 se konal v Olomouci 21. kongres o ateroskleróze pořádaný Českou společností pro aterosklerózu. V rámci kongresu byly hodnoceny nejlepší publikace a postery.

Stavby století republiky v Královéhradeckém kraji a Hradci Králové

Vydáno: 08.12.2017

Od úterý 5. prosince 2017 můžeme na našem koridoru navštívit zajímavou výstavu věnovanou architektonickým počinům realizovaným v oblasti dnes označovaném jako Královéhradecký kraj v posledních 100 letech.

Proběhla první STARSS konference zaměřená na separační vědy

Vydáno: 06.12.2017

Ve dnech 4. - 5. 12. 2017 se v Hradci Králové uskutečnila STARSS konference zaměřená na separační vědy - první ze série konferencí pořádaných výzkumným projektem STARSS. Konference byla připravena ve spolupráci se zahraničními strategickými partnery projektu s cílem prezentovat širokou škálu moderních přístupů a aplikací v separačních vědách.

Cenu Josefa Hlávky pro rok 2017 získal PharmDr. Lukáš Opálka, Ph.D.

Vydáno: 06.12.2017

Cena Josefa Hlávky pro nejlepší studenty a absolventy je určena pro talentované studenty v bakalářském, magisterském nebo doktorském studiu, kteří prokázali výjimečné schopnosti a tvůrčí myšlení ve svém oboru, do 33 let jejich věku.

Úspěšné XIX. sympozium klinické farmacie René Macha

Vydáno: 29.11.2017

Tradičně na konci listopadu, ve dnech 24. a 25. 11. 2017, proběhlo Sympozium klinické farmacie René Macha, nyní s pořadovým číslem 19. Do zámku v Mikulově na Moravě zavítalo přes 400 farmaceutů a přátel klinické farmacie.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 96)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK