Proběhla první STARSS konference zaměřená na separační vědy

06.12.2017

STARSSVe dnech 4. - 5. prosince 2017 se v prostorách Nového Adalbertina v Hradci Králové uskutečnila STARSS konference zaměřená na separační vědy - první ze série konferencí pořádaných výzkumným projektem STARSS (Vytvoření expertního týmu pro pokročilý výzkum v separačních vědách). Konference byla připravena ve spolupráci se zahraničními strategickými partnery projektu s cílem prezentovat širokou škálu moderních přístupů a aplikací v separačních vědách.

Dvoudenní konference byla zahájena obecnými informacemi k projektu (prof. František Švec, prof. Petr Solich), a dále pokračovala přednáškami renomovaných zahraničních vědců - Prof. Manuel Miró, University of Balearic Islands, Španělsko, Dr. Sebastiaan Eeltink, Vrije Universiteit Brussel, Belgie, Dr. Jean-Christophe Garrigue, University Toulouse III, Francie, Dr. Laura Mercolini, University of Bologna, Itálie; vědců z Česka Dr. Daniel Seifert, Akademie věd ČR, Řež a Dr. Ondřej Novák, Univerzita Palackého, Olomouc; a členy týmu STARSS -  Prof. František Švec, Dr. Burkhard Horskotte, Dr. Petr Chocholouš a Dr. Juraj Lenčo. Dále byly součástí programu i dva workshopy spojené s diskusí na téma – mikrofluidika a úprava vzorku.

Konference se zúčastnilo více než 70 účastníků z českých i zahraničních institucí, kteří vytvořili prostředí pro diskuse, nové názory a přenos zkušeností.

Úspěšný průběh konference pomáhá naplňovat cíle projektu STARSS, které směřují k mezinárodní excelenci ve výzkumu v oblasti separačních věd, rozšíření povědomí o pracovní skupině STARSS a Farmaceutickou fakultou UK, a sdílení poznatků mezi zkušenými a mladými vědci.

Více informací o projektu STARSS.

DSC_5737DSC_5764DSC_5804DSC_5830DSC_5850DSC_5854DSC_5890DSC_5910_1DSC_5924

Text: PharmDr. Petr Chocholouš, Ph.D.
Fotografie: Mgr. Martina Kopecká Jurčeková

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS