Stavby století republiky v Královéhradeckém kraji a Hradci Králové

08.12.2017

Od úterý 5. prosince 2017 můžeme na našem koridoru navštívit, dalo by se říci v předsálí Galerie Na Mostě, kdyby ovšem nějaké předsálí měla, zajímavou výstavu věnovanou architektonickým počinům realizovaným v oblasti dnes označovaném jako Královéhradecký kraj v posledních 100 letech, tedy v období existence samostatného státu Čechů (a 71 let též Slováků).

BBB_6777BBB_6779BBB_6789BBB_6809BBB_6800BBB_6803

Velmi doporučuji si tuto výstavu prohlédnout, neboť na ní můžeme vidět stavby, okolo nichž prakticky denně chodíme a možná si ani neuvědomíme, že míjíme zvláštnost a vzácnost.

Výstava je realizována péčí Kotěrova centra a uměleckou agenturou Foibos. Zásluhu na její realizaci má rovněž Královéhradecký kraj, pod jehož záštitou také vznikla a putuje po našem kraji.

Výstava je svým rozsahem nenápadná až malá, ale určitě stojí za to se u jednotlivých panelů zastavit a potěšit se krásou tvarů a linií předváděných staveb.

Text: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná