Studentský Movember 2020

08.12.2020

Jak to bylo letos s Movemberem? Kvůli situaci s covid-19 jsme se ve Spolku českých studentů farmacie rozhodli, že letos nebude moudré zařizovat kavárnu. Přesto jsme se nevzdali a rozhodli se šířit osvětu jinak! Právě kvůli koronaviru jsme vytvořili speciální roušky s knírky. Také jsme objednali nádherné placky ve tvaru knírku. Ty se studentům i zaměstnancům fakulty tak zalíbily, že šly přímo na dračku! A to bylo dobře, protože vybrané peníze putovaly na nadační fond Muži proti rakovině. Ten se zabývá nejen prevencí rakoviny prostaty a varlat, ale také prevencí sebevražd u mužů.

f1f2f3f4f5f6

Akce probíhala od úterý 24. 11. do čtvrtka 26. 11. 2020. V úterý ráno jsme si v koridoru na fakultě připravili „stánek“ a oslovovali kolemjdoucí studenty i zaměstnance. Všem jsme nabízeli nejen roušky a odznáčky, ale i možnost nechat se vyfotit naší šikovnou fotografkou. Aby byly fotky hezky tematické, přichystali jsme si i knírky na špejli. Ve středu ráno jsme kromě propagace na stánku obešli s knírky katedry na jižní budově, kde jsou učitelé, kteří neprocházejí koridorem a mohli nás minout. Ve čtvrtek ráno jsme ještě na chviličku zavítali na kampus a vyfotili se s prváky.

Studenti i zaměstnanci měli z naší akce velikou radost a my už se těšíme na příští rok!

Text: Isabela Whelanová, Spolek českých studentů farmacie
Fotografie: Spolek českých studentů farmacie