UkázkaVýstava JAZZ WORLD PHOTO

Výstava probíhala od 19. 2. do 15. 3. 2024 v Galerii Na Mostě.

Soutěž Jazz World Photo je neziskový projekt zaměřený na propagaci jazzové hudby a příbuzných žánrů. Od svého vzniku v roce 2013 je spojena s trutnovským mezinárodním hudebním festivalem Jazzinec. Výsledky každého ročníku se vyhlašují právě tam. Stejně jako se soutěž zabydluje v podvědomí fotografů na celém světě, stává se tradicí i prezentace nejlepších kolekcí z jednotlivých ročníků v Galerii Na Mostě. Letošní výstava nabídne třicet nejlepších snímků ze 7. Ročníku, kterého se zúčastnilo 187 soutěžících ze 37 zemí. Prostřednictvím objektivů tvůrců návštěvníci budou moci nahlédnout na jazzová pódia i do zákulisí a uvidí portréty těch nejslavnějších i méně známých hudebníků.

 

UkázkaVýstava Petra Špačka: Obrazy –kombinovaná technika

Výstava probíhala od 8. 1. do 16. 2. 2024 v Galerii Na Mostě.

Petr Špaček, malíř a grafik, našel svůj výtvarný výraz svou poctivou snahou pracující s barevnou plochou a tvary. Řadí se tak k dalším hodnotám východočeského výtvarného umění, které obohatil jeho osobitý výtvarný styl, jenž nabízí tiché poetické kouzlo jeho obrazů, které jsou pohlazením harmonie života a světa. Stojí zde jako protipól k projevům přetechnizovanosti, spěchu a neklidu dnešní doby.
Svoboda tvůrčí seberealizace a její názorová poloha má především v grafikách zcela odlišný styl vyjádřených představ a snů fantazie. V korálových zahradách nehmotného se nechává strhnout pravidly nových směrů. Tyto snové krajiny nitra tak představují intenzitou jinou výzvu a autorovu další mezní polohu schopného širšího záběru dalšího tvoření…


 

S PODPOROU MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS