Galerie Na Mostě - uskutečněné výstavy 2019

UkázkaJAZZ WORLD PHOTO

Výstava trvala od 4. 3. do 30. 3. 2019 v Galerii Na Mostě.

Výstava nabídne výběr nejlepších snímků z mezinárodní soutěže Jazz World Photo zaměřené na fotografie z prostředí jazzové hudby.

Ohlas soutěže založené před několika lety v Česku neustále roste a s ním i kvalita a počet přihlášených snímků. A také zájem vystavovat soubory nejlepších fotografií nejen v Evropě, ale i v Americe a jinde ve světě.

Prostřednictvím objektivů tvůrců z různých zemí návštěvníci budou moci nahlédnout na jazzová pódia i do zákulisí a uvidí portréty těch nejslavnějších i méně známých hudebníků.

 

Jiří Hiršl - Kreslený humor a exlibris

UkázkaVýstava probíhala od 4. 2. do 1. 3. 2019 v Galerii Na Mostě.

Jiří Hiršl se narodil 10. 8. 1954 v Ostravě-Vítkovicích. Absolvoval propagační výstavnictví na Střední průmyslové škole stavební v Ostravě-Přívoze, následně pracoval jako výtvarník v propagaci podniku Nová Huť v Ostravě-Kunčicích. Poté, co se přestěhoval do Hodonína, pokračoval ve stejné profesi v Agrochemickém podniku Břeclav.

Od roku 1993 až do roku 2009 se autor výtvarné a propagační práci věnoval na volné noze. Poté, po tříletém působení ve strážnickém Kulturním domě, zakotvil v prosinci 2011 v Domě kultury Hodonín, kde působí dosud.

Jiřímu Hiršlovi je vlastní především humorná a satirická tvorba, ať už obrazem nebo slovem. Úspěšně absolvoval řadu celostátních i mezinárodních soutěží a přehlídek kresleného humoru a exlibris. S pracemi autora se od roku 1984 můžeme setkat v různých novinách a časopisech /Mladá fronta, Kmen, Gramorevue, Stadion, Hanácké noviny aj./. Kresleným humorem a ilustracemi k různým textovým materiálům přispívá od roku 1993 také do okresního listu Slovácko. Autor je od roku 1990 členem České unie karikaturistů.

Lubomír Lichý - Kreslený humor

UkázkaVýstava probíhala od 7. 1. do 1. 2. 2019 v Galerii Na Mostě.

Ač narozen v Banské Bystrici na Slovensku, Lubomír Lichý (1945) vyrůstal, jako kluk začínal kreslit a dodnes kreslí v Hradci Králové. Ono odlišné místo narození, ale i celoživotní zakořenění v Hradci má ostatně společné se svým vrstevníkem a kamarádem, rodákem z Peček Vladimírem Renčínem, k jehož vlivu se dodnes hlásí. Absolvent stavební průmyslovky o kreslení i o hudbě (druhá múza, která Lichého už desítky let pokouší) mluví jako o svých koníčcích. Dost skromný úsudek na to, že jeho kresby léta otiskovaly české deníky a časopisy (Dikobraz, Deníky Bohemia, Zemědělské později Zemské noviny), má za sebou mnoho výstav a počet publikací, jež ilustroval, se blíží ke stovce. Nahrávky jeho kapely Blues G jsou zase mimo jiné i součástí hudebního fondu Českého rozhlasu. Je zakládajícím členem České unie karikaturistů a členem Unie výtvarných umělců Hradec Králové.

Vydavatel a teoretik kresleného humoru Ivan Hanousek o něm říká: „Luboš Lichý patří k posledním zástupcům zlaté éry českého kresleného humoru. Doplácí na tragickou či spíš trapnou situaci v periodikách, která tak oblíbenému výtvarnému žánru dnes nepřejí. Vynahrazuje si to častější účastí v mezinárodních soutěžích „cartoons“, z nich vloni přivezl i ta nejvyšší ocenění. Nedává nám tak zapomenout, že to jsou právě Hradec Králové a východní Čechy, kde tradičně tvořila řada výborných karikaturistů."

© 2019 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS