U3V zakončena Studentskými závody v lukostřelbě

05.06.2024

V pondělí 3. 6. 2024 pořádala Farmaceutická fakulta UK, pod patronací Katedry tělesné výchovy FaF UK a ve spolupráci s FVZ UO, Studentské závody v halové lukostřelbě. Utkali se studenti a studentky Univerzity třetího věku a Celoživotního vzdělávání Farmaceutické fakulty UK se studenty a studentkami U3V a CŽV Dopravní fakulty Univerzity Pardubice. Do závodů se zapojili i postgraduální studenti.

banner.jpg

Závody zahájil proděkan Farmaceutické fakulty UK doc. PharmDr. Radim Kučera, Ph.D., po něm se slova ujal vedoucí KTV Mgr. Jiří Bezouška. Pan proděkan poděkoval FVZ UO za spolupráci nejen v této aktivitě a také vyjádřil poděkování všem organizátorům. Oba popřáli všem závodníkům dobrou koncentraci, fyzickou výdrž a mnoho radosti ze společného sportovního utkání.

Účastníci prověřili své dovednosti, které získali v uplynulém období během návštěv kurzů lukostřelby. Závody proběhly dle pravidel World Archery pod vedením renomovaného trenéra lukostřelby Františka Ptáčníka.

Pořadí v kategorii – muži:

  1. místo: Miroslav Tesař (Dopravní fakulta UP)
  2. místo: Petr Boura (Dopravní fakulta UP)
  3. místo: František Štaud (Farmaceutická fakulta UK)

Pořadí v kategorii – ženy:

  1. místo: Olga Koblížková (Farmaceutická fakulta UK)
  2. místo: Lucie Jaklová (Dopravní fakulta UP)
  3. místo: Zdeňka Svobodová (Dopravní fakulta UP)

Závodů se účastnilo 24 lučištníků. Všichni soupeřili s nadšením a odhodláním dosáhnout v dalším ročníku soutěže ještě lepších výsledků.

DSCN0222aDSCN0055aDSCN9937bDSCN0182DSCN0273aDSCN0254a

Text: PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D.
Fotografie: PharmDr. Miroslav Kovařík, Ph.D.

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS