Diskuze premiéra se studenty hradeckých fakult Univerzity Karlovy

07.03.2024

Ve čtvrtek 7. března 2024 se uskutečnila slavnostní ceremonie poklepání základního kamene stavby druhé etapy Kampusu Lékařské fakulty a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové (MEPHARED 2).

Ceremoniálu se zúčastnili představitelé vlády ČR, Univerzity Karlovy, Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové a další významní hosté.

Po oficiální části programu následovala diskuze se studenty a zaměstnanci obou hradeckých fakult Univerzity Karlovy, které se zúčastnil premiér prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M., ministr školství doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D., rektorka UK prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D., děkan Farmaceutické fakulty v Hradci Králové UK doc. PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D. a děkan Lékařské fakulty v Hradci Králové UK prof. MUDr. Jiří Manďák, Ph.D.

Během hodinové diskuze bylo v zaplněné aule otevřeno několik témat – např. důležitost farmaceutických a lékařských oborů pro budoucí prosperitu České republiky, budoucnost financování vysokého školství, celková koncepce školství v ČR nebo problematika víz pro zahraniční studenty.

M2-premier-diskuse-04M2-premier-diskuse-02M2-premier-diskuse-05M2-premier-diskuse-01M2-premier-diskuse-13M2-premier-diskuse-07

Text a foto: Farmaceutická fakulta UK, Oddělení vnějších vztahů