Student Erik Zachar oceněn na fotografické soutěži Nerd Art Prize 2023

06.12.2023

Letošní ročník fotosoutěže Nerd Art Prize projektu Chaperon již zná své vítěze. Student Farmaceutické fakulty UK Erik Zachar se v kategorii „Věda a výzkum” umístil s mikroskopickým snímkem „Tiny worlds – Does the world look the same behind the microscope and the telescope?“ na sdíleném druhém místě.

f1PAO1_Syto_PI_CW_3d_soutez

Erik Zachar studuje 3. ročník programu Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví a je členem pracovní skupiny Mikrobiologie a imunologie (vedoucí RNDr. Klára Konečná, Ph.D.) Katedry biologických a lékařských věd, kde se ve spolupráci s RNDr. Pavlínou Vávrovou věnuje výzkumnému tématu „Vizualizace biofilmových společenství bakterie Pseudomonas aeruginosa pomocí fluorescenční mikroskopie“.

Oceněný snímek bude vystaven v nové budově Lékařské fakulty UK v Plzni.

Kompletní výsledky soutěže najdete na webu projektu Chaperon.

Text a fotografie: RNDr. Pavlína Vávrová, Erik Zachar