Studentské závody v lukostřelbě byly úspěšné

10.06.2022

V pondělí 6. 6. 2022 pořádala Farmaceutická fakulta UK ve spolupráci s FVZ UO Studentské závody v halové lukostřelbě. Utkali se studenti a studentky Univerzity třetího věku Farmaceutické fakulty UK se studenty a studentkami U3V Dopravní fakulty Univerzity Pardubice. Do závodů se zapojili i pregraduální studenti.

Závody zahájil děkan Farmaceutické fakulty UK doc. PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D., po něm se slova ujal vedoucí KTV Mgr. Jiří Bezouška. Popřáli všem závodníkům hodně zdaru a radosti ze společného sportovního klání.

Účastníci prověřili své dovednosti, které získali v uplynulém období během návštěv kurzů lukostřelby. Závody proběhly dle pravidel World Archery pod vedením renomovaného trenéra lukostřelby Františka Ptáčníka.

Pořadí v kategorii U3V - muži:

1. místo: Miroslav Tesař (Dopravní fakulta UP)
  2. místo: Petr Kučera (Farmaceutická fakulta UK)
  3. místo: Vladimír Němec (Dopravní fakulta UP)

Pořadí v kategorii U3V - ženy:

1. místo: Josefa Kučerová (Farmaceutická fakulta UK)
  2. místo: Olga Koblížková (Farmaceutická fakulta UK)
  3. místo: Lucie Jaklová (Dopravní fakulta UP)

Závodů se účastnilo 16 lučištníků. Všichni soupeřili s nadšením a odhodláním dosáhnout v dalším ročníku soutěže ještě lepších výsledků.

f1f2f3f4f5f6

S podporou vedení FaF UK soutěž zorganizovali PhDr. Zděnka Kudláčková, PhD., Mgr. Jiří Bezouška a František Ptáčník.

Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit zase v příštím roce!

Text: PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D.
Fotografie: PharmDr. Petr Jílek, CSc.