Pomoc ukrajinským studentům na Farmaceutické fakultě UK

28.03.2022

UK

Aktualizováno: 13. 2. 2023

Na této stránce

Українська - Більше інформації тут

Možnost pokračovat ve studiu farmacie (informace v češtině)

 

Заявки на навчання на Фармацевтичному факультеті Карлового університету з 2023/2024 навчального року

Бажаючі навчатися на нашому факультеті мають можливість подати документи на навчання в межах звичайного процесу вступу. Заявки приймаються до 28 лютого 2023 року. Абітурієнти з України звільнені від вступного внеску (згідно з заявою ректора 34/2022).

Можливість продовжити навчання фармації в інших університетах Чехії та Словаччини

Бажаючі продовжити навчання на фармацевтичному факультеті також можуть звернутися до інших університетів тут.

Пропозиція допомоги в Карловому університеті

 • Допомога студентам координується у межах всього Карлового університету. Більше інформації доступно на сайті https://ukrajine.cuni.cz
   
 • Карлів університет надає своїм студентам фінансову підтримку у вигляді стипендій. Однією з наданих видів підтримки є стипендія для студентів, які опинилися у складній життєвій ситуації. Ця стипендія може бути призначена, в тому числі, студентам, які опинилися в скрутній ситуації у зв’язку з кризою в Україні. Огляд наданих стипендій доступний на веб-сайті Каролінського центру.

Пропозиція допомоги на Фармацевтичному факультеті Карлового університету

 • Ті, хто потребує психологічної допомоги та підтримки, можуть звертатися до dr. Zděnky Kudláčkové - kudlackova@faf.cuni.cz;  495 067 253.
 • Координатором допомоги українським студентам на фармацевтичному факультеті є Ing. Lucie Navratilová, тел.: 495 067 426, e-mail: navratiluc@faf.cuni.cz, керівник відділу навчання.
   

Přihlášky ke studiu na FaF UK od akademického roku 2023/2024

 • Zájemci o studium na naší fakultě mají možnost podat si přihlášku ke studiu v rámci řádného přijímacího řízení. Přihlášky budou přijímány do 28. 2. 2023. Uchazeči z Ukrajiny jsou osvobozeni od poplatku za přijímací řízení (dle OR 34/2022).

Možnost pokračovat ve studium farmacie na jiných vysokých školách v ČR a SR

Zájemci o pokračování studia farmacie se mohou obrátit i na další vysoké školy zde.

Nabídka pomoci na Univerzitě Karlově

 • Pomoc studentům je koordinována v rámci celé Univerzity Karlovy. Bližší informace jsou k dispozici na https://ukrajine.cuni.cz.
   
 • Univerzita Karlova poskytuje svým studentkám/studentům finanční podporu v podobě stipendií. Jednou z poskytovaných podpor je i stipendium v akutní tíživé situaci studenta. Toto stipendium je možné poskytnout mimo jiné i studentkám/studentům, kteří se ocitli v akutní tíživé situaci v souvislostí s krizí na Ukrajině. Přehled poskytovaných stipendií je k dispozici na webu Centrum Carolina.

Nabídka pomoci na Farmaceutické fakultě UK

 • Ti, kdo potřebují psychologickou pomoc a podporu se mohou obrátit na dr. Zděnku Kudláčkovou - kudlackova@faf.cuni.cz; 495 067 253.
 • Koordinátorem pomoci ukrajinským studentům na Farmaceutické fakultě je Ing. Lucie Navrátilová, tel. 495 067 426, e-mail: navratiluc@faf.cuni.cz, vedoucí Studijního oddělení.

 

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS