Práce s tématem adherence k inhalační léčbě u pacientů s CHOPN oceněna v publikační soutěži výboru ČPFS

04.01.2024

diplom cpfs

V pátek 8. 12. 2023 proběhlo v rámci konference 32. kazuistická sdělení z pneumologie a ftizeologie předání cen výboru České pneumologické a ftizeologické společnosti (ČPFS) ČLS JEP za nejlepší publikace členů ČPFS za rok 2022.

V kategorii publikace s impakt faktorem autora nad 35 let byla druhým děleným místem oceněna práce „Self-reported overall adherence and correct inhalation technique discordance in chronic obstructive pulmonary disease population“ (Frontiers | Self-Reported Overall Adherence and Correct Inhalation Technique Discordance in Chronic Obstructive Pulmonary Disease Population (frontiersin.org)) kolektivu autorů (Tereza Hendrychova, Michal Svoboda, Josef Maly, Jiri Vlcek, Eva Zimcikova, Tomas Dvorak, Jaromir Zatloukal, Eva Volakova, Marek Plutinsky, Kristian Brat, Patrice Popelkova, Michal Kopecky, Barbora Novotna, Vladimir Koblizek), v němž figuruje několik členů výzkumné skupiny Clinical & Social Pharmacy and History of Pharmacy (KLINSOF-HIF). Práce byla publikována v časopise Frontiers in Pharmacology [IF22: 5.988 (Q1)] a vznikla díky dlouhodobé spolupráci s Plicní klinikou Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Všem oceněným gratulujeme.

Za výzkumnou skupinu

PharmDr. Kateřina Malá, Ph.D.