Pozvánka na Zahradnické trhy v Kuksu

09.04.2024

Zveme vás na Zahradnické trhy v Kuksu, které pořádá České farmaceutické muzeum ve spolupráci s Hospitálem Kuks a obcí Kuks. Akce se koná 26. dubna (12:00–18:00), 27. dubna (9:00–18:00) a 28. dubna (9:00–16:00) na nádvoří Hospitálu Kuks.

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, keřů, skalniček a doplňkového tematického zboží a také doprovodný program.

V průběhu akce bude možné navštívit přednášky na téma léčivých rostlin a jejich využití.

Sobota - přednášky:

• 11:00 Moc ukrytá v kvete - Prečo nepodceňovať liečivé rastliny - Simona Hašanová (studentka 5. ročníku)
  • 13:00 Sběr a zpracování léčivých rostlin - PharmDr. Daniela Suchánková, Ph.D.
  • 15:00 Výroba různých přípravků z léčivých rostlin - PharmDr. Daniela Suchánková, Ph.D.

Neděle - přednášky:

• 11:00 Moc ukrytá v kvete – Prečo nepodceňovať liečivé rastliny - Simona Hašanová (studentka 5. ročníku)
  • 13:00 Nebezpečně krásné: Toxické pokojovky - PharmDr. Kateřina Hradiská Breiterová, Ph.D.

Během akce budou na zastávce Kuks mimořádně zastavovat podle jízdního řádu také rychlíkové spoje společnosti ARRIVA vlaky.

Více informací na webu www.ceska-apatyka.cz a na Facebook události

ČFM a Královéhradecký kraj