Neformální Káva s rektorkou na Farmaceutické fakultě UK

09.05.2023

V úterý 9. 5. 2023, po svátečním prodlouženém víkendu, navštívila Farmaceutickou fakultu v Hradci Králové rektorka Univerzity Karlovy prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D.

V rámci neformálního setkání s ní studenti a zaměstnanci fakulty mohli diskutovat u dobré snídaně a zeptat se na vše, co je zajímá.

Za hodinu, která velice rychle utekla, došlo na několik důležitých témat. Studenty zajímala modernizace SISu, aktuální situace kolem projektu výstavby hradeckého kampusu Mephared 2, problematika bydlení na kolejích nebo ceny v menzách. Diskutovalo se také o strategii internacionalizace Univerzity Karlovy a podpoře propagace v zahraničí. Na závěr padl dotaz, jak paní rektorka stráví plánovaný Rektorský sportovní den. Odpověď byla upřímná – ačkoliv paní rektorka sportuje velice ráda, bude se muset věnovat pracovním povinnostem.

f1f2f3

Setkání proběhlo ve velmi milé, přátelské atmosféře. Paní rektorce děkujeme za vstřícnost i otevřenost a budeme se těšit na další společná setkání.

Text: Marcela Jeřábková