Linh Thuy Nguyen získala 2. místo v soutěži Cena Sanofi za farmacii 2023

27.06.2023

Také v letošním roce se vědečtí pracovníci z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy prosadili v prestižní soutěži Cena Sanofi za farmacii pro mladé vědce v oblasti farmaceutických věd, která je udělovaná Velvyslanectvím Francie v České republice ve spolupráci se společností Sanofi s.r.o.

3674_247e420230622_1301003683_a5fde3668_ff8c03667_2c98b

V silné konkurenci se na 2. místě umístila postdoktorandka PharmDr. Linh Thuy Nguyen, Ph.D. z Katedry biochemických věd (Výzkumná skupina pro studium mechanismů xenobiotické rezistence) s prací zabývající se hledáním nových potenciálních anthelmintik s využitím nových přístupů a metodických postupů. Ocenění spojené s měsíčním výzkumným pobytem ve Francii a finanční odměnou si převzala 22. června 2023 v sídle velvyslanectví v Buquoyském paláci v Praze z rukou prof. Jeana-Marie Lehna, nositele Nobelovy ceny za chemii, který je patronem celé soutěže.

V letošním ročníku, kterého se účastnilo čtrnáct soutěžících z českých vysokých škol a výzkumných ústavů, naši fakultu velmi dobře reprezentoval také Mgr. Filip Kostelanský, Ph.D.

Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci fakulty.

Text: doc. PharmDr. Iva Boušová, Ph.D. a prof. RNDr. Lenka Skálová, Ph.D.
Foto: Eva Kořínková