Hodnotící komise Sanofi Ceny za farmacii bude zasedat na půdě Farmaceutické fakulty UK

04.05.2023

Sanofi cenaSpolečnost Sanofi a Francouzské velvyslanectví v České republice každoročně vyhlašují prestižní soutěž o „Sanofi Cenu za farmacii“. Cílem této soutěže je ocenit nejlepší doktorandské výzkumné práce v experimentální biomedicíně a farmaceutickém výzkumu. V rámci Sanofi Ceny za farmacii získávají každý rok autoři tří nejlepších vědeckých prací finanční prémii a první dva navíc měsíční stáž ve špičkové francouzské laboratoři.

V letošním roce bude hodnotící komise zasedat 12. 5. na půdě Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Mezi uchazeči o Sanofi Cenu za farmacii jsou i dva kandidáti z naší fakulty – PharmDr. Linh Thuy Nguyen, Ph.D. a Mgr. Filip Kostelanský, Ph.D.

Výsledky soutěže budou oznámeny ve druhé polovině června při slavnostním vyhlášení výsledků, které se bude konat na Velvyslanectví Francie v Praze.

Text: doc. PharmDr. Iva Boušová, Ph.D.