Video „Farmaceut Pánem času“ na Noci vědců

04.10.2021

Zajímá Vás, jak se může z farmaceuta stát Pán času? Tušíte, že existují léky, které neuvolní léčivo hned, ale až po určité době? Víte, že rychlost uvolnění léčiva lze ovlivnit tzv. lékovou formou? Chcete vědět, jak to funguje? Pusťte si video „Farmaceut Pánem času“, kde najdete odpovědi na všechny tyto otázky.

Právě těmito slovy se uvedla Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové na letošním ročníku Noci vědců. V pátek 24. září 2021 měli všichni zájemci o vědu možnost zhlédnout video na téma „Farmaceut pánem času“, kde byla představena veličina ČAS z pohledu farmaceutické technologie. Pokud jste video ještě neviděli, můžete ho zhlédnout zde! Autory této zdařilé prezentace jsou PharmDr. Barbora Vraníková, Ph.D. a PharmDr. Andrej Kováčik, Ph.D. z Katedry farmaceutické technologie.

Odkaz na oficiální stránky: Noc vědců

Text: prof. PharmDr. Martin Doležal, Ph.D.