Práce zaměstnanců fakulty a jejich dětí v Galerii Na Mostě

02.05.2019

Dne 29. 4. 2019 se v Galerii Na Mostě konala vernisáž hned tří výstav najednou. První byl již 43. ročník Výstavy prací studentů a zaměstnanců, druhou 35. ročník Výstavy prací jejich dětí pod názvem Memoriál profesora Haise a třetí 13. ročník Výstavy Erasmáci na cestách - fotografie.

V letošním roce, kdy slaví fakulta 50 let své existence, zde své výtvory vystavuje 68 dětí. V expozici se můžete potěšit malbami, kresbami na papír i textil, keramikou, výrobky ze dřeva nebo papíru. K naší radosti se letos opět zapojila i dětská skupina Fafík společným obrázkem, který vytvářelo 12 dětí. Dále svá díla vystavují 2 zaměstnanci, 2 studentky a 1 postdoc studentka z Polska. Její oleje na plátně všechny přítomné velmi zaujaly.

BBB_8741BBB_8746BBB_8722BBB_8727BBB_8754BBB_8731

Úvodního slova se ujali PharmDr. Jana Karlíčková, prof. Martin Doležal a PharmDr. Petr Chocholouš. Přivítali návštěvníky vernisáže a zhodnotili letošní velký zájem o vystavení prací.

O velmi příjemné kulturní zpestření vernisáže se postaral Antonín Kučera, který zahrál dvě skladby na trubku. Na vernisáži se sešli, podiskutovali a obdivovali zajímavá díla jak zaměstnanci fakulty se svými dětmi či vnoučaty, tak hradecká veřejnost. Ráda bych poděkovala všem členkám VOS i dalším zaměstnancům naší Alma mater, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Koridor bude výstavu hostit až do 24. 5. 2019.

Text: PharmDr. Jana Karlíčková, Ph.D.
Fotografie: Marcela Jeřábková