Navštivte výstavu děl Jiřího Hiršla v Galerii Na Mostě

05.02.2019

Galerie Na Mostě Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové až do 1. 3. 2019 nabízí výstavu Jiří Hiršl - Kreslený humor a exlibris. Vernisáž proběhla 4. 2. 2019

Jiří Hiršl se narodil 10. 8.1954 v Ostravě- Vítkovicích. Absolvoval propagační výstavnictví na Střední průmyslové škole stavební v Ostravě -Přívoze, následně pracoval jako výtvarník v propagaci podniku Nová Huť v Ostravě- Kunčicích. Poté, co se přestěhoval do Hodonína, pokračoval ve stejné profesi v Agrochemickém podniku Břeclav.

Od roku 1993 až do roku 2009 se výtvarné a propagační práci věnoval na volné noze. Poté, po tříletém působení ve strážnickém Kulturním domě, zakotvil v prosinci 2011 v Domě kultury Hodonín, kde působí dosud.

Jiřímu Hiršlovi je vlastní především humorná a satirická tvorba, ať už obrazem nebo slovem. Úspěšně absolvoval řadu celostátních i mezinárodních soutěží a přehlídek kresleného humoru a exlibris.

S pracemi autora se od roku 1984 můžeme setkat v různých novinách a časopisech (Mladá fronta, Kmen, Gramorevue, Stadion, Hanácké noviny aj.). Kresleným humorem a ilustracemi k různým textovým materiálům přispívá od roku 1993 také do okresního listu Slovácko.

Autor je od roku 1990 členem České unie karikaturistů.

Fotografie z vernisáže

BBB_8284BBB_8268BBB_8255