Úspěšný Veletrh pracovního uplatnění v medicíně a farmacii 2018

24.04.2018

Letošní ročník Veletrhu pracovního uplatnění se uskutečnil 10. dubna 2018 pro studenty farmacie a 11. dubna 2018 pro studenty medicíny.

Přípravy na VPUMF začaly na vnitru Spolku českých studentů farmacie ještě v zimě. Zkušený Jakub Eduard Syřínek už z minulého roku věděl, jak na to a podle toho také veletrh vypadal. Celý koridor se den předem vyklidil, aby se mohly připravit stánky pro jednotlivé vystavovatele. Vystavovatelů bylo více než 20 a zastupovali lékárny, řetězce lékáren, farmaceutické společnosti, SÚKL nebo i Lékaře bez hranic.

VPUMF_2018-34VPUMF_2018-16VPUMF_2018-9

Oficiálně veletrh odstartoval v devět ráno, ale už před devátou byl koridor plný zvědavých studentů. Každý, kdo se zaregistroval, dostal při příchodu do koridoru dárkovou plátěnou tašku nebo batoh s logem, které byly naplněny prospekty společností a dárky. Pak už bylo na každého iniciativě, na co se bude vystavovatelů ptát. Ti byli velmi trpěliví a odpovídali studentům vždy ochotně na jejich otázky ohledně uplatnění, kariéry nebo platu.

Zároveň v posluchárně A probíhaly celý den přednášky zástupců firem. Prezentace trvaly zpravidla 15 minut, během nichž měly možnost ukázat se studentům v tom nejlepším světle a nalákat je na kariéru právě u nich. Vrchol v návštěvnosti byl tradičně na prezentaci Lékařů bez hranic, kteří k nám letos vyslali PharmDr. Stanislava Havlíčka, který vyprávěl o své misi v Jižním Súdánu.

Po obědě již návštěvnost pomalu klesala až do půl páté, kdy vystavovatelé své stánky začali sklízet. Oproti loňskému roku se vystavovatelé zaměřili mnohem více na dárky a reklamní předměty pro studenty, což bylo zejména ze strany studentů kvitováno pozitivně. Na farmaceutickou sekci Veletrhu pracovního uplatnění v medicíně a farmacii se přišlo podívat více než 500 zaregistrovaných účastníků, tedy zhruba o 70 návštěvníků více než vloni.

Těšíme se na další ročník a doufáme, že se povede tak jako ten letošní.

Text: Jiří Doubek, Spolek českých studentů farmacie
Fotografie: Josef Kunrt, Spolek českých studentů farmacie

© 2020 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS