Slovak-Polish-Czech Leadership camp 2018

02.10.2018

Po absolvování prvního ročníku Farmacie v Hradci Králové jsem byla přesvědčena, že chci od dalšího roku něco víc. Proto jsem se pro letošní školní rok stala součástí výboru Spolku českých studentů farmacie (SČSF). Díky tomu mi byla nabídnuta účast na akci SPC – Slovak Polish Czech Leadership camp. Neváhala jsem. Ze začátku to pro mě byla jen neznámá zkratka a měla jsem informaci, že půjde o soft-skillové tréninky - pro mě další neznámá.

f1f2

Letošní SPC Leadership camp se konal od 7. do 10. září v Hradci Králové. Byli jsme ubytováni v centru v hotelu Boromeum. Tam také došlo k prvnímu setkání se zahraničními studenty – prozatím jen Slováky. Společně s organizátory jsme se přesunuli na kampus, kde nás čekalo zahájení a přednášky sponzorů Novartis a Primevigilance o jejich práci a uplatnění studentů v těchto firmách. Večer probíhal ve znamení icebreaků, seznamovacích her a poznávání sebe sama.

Sobota i neděle byly plné soft-skillových tréninků, které se týkaly komunikace, řešení konfliktů, motivace, plánování projektů, podnikání, vyprávění příběhů a správného prezentování, tedy takových znalostí a dovedností, které nejsou součástí školních osnov. Odtud také pochází heslo celého víkendu „beyond the course“. Trenéři byli na všechny tréninky skvěle připraveni. Dokázali nám předat mnoho znalostí a schopností. Tréninky probíhaly paralelně, proto ne všichni se zúčastnili všeho. Skupiny se střídaly a najednou jsme se znali každý s každým. Napomohly tomu i společné večery, kdy jsme byli například na Laser games. A ti, kterým ještě zbyla energie, šli ještě posedět na pivo a poznávat kulturu ostatních zemí.

Poslední den jsme zhodnotili program celého víkendu a rozloučili se. Vyčerpaní, ale zároveň šťastní  a naplnění zážitky celého víkendu jsme se rozjeli do svých domovů.

Celá akce nám dala poznat nové přátele a procvičit si angličtinu. Jak moc jsme se zdokonalili v chování a řešení situací se nedá takhle určit, to poznáme až v našem běžném životě. Jsem nesmírně vděčná, že jsem se této akce mohla zúčastnit a už se těším na další ročník. Tentokrát do Polska. A rozhodně to nebude jediná mezinárodní akce, která nás v následujících letech čeká.

Text: Martina Krejčová, SČSF
Fotografie: SČSF

© 2020 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS