Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové přivítala na své půdě budoucí studenty

17.12.2018

Ve středu 12. prosince 2018 proběhl Den otevřených dveří Farmaceutické faulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Pro zájemce o studijní programy Farmacie a Zdravotnická bioanalytika z řad studentů středních škol byly připraveny tři bloky přednášek v budově Výzkumného a výukového centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

BBB_7994BBB_8000BBB_8028BBB_8034BBB_8036IMG_1544IMG_1576IMG_1558IMG_1523

Každou přednášku zahájil prof. PharmDr. Petr Nachtigal, Ph.D., proděkan pro bakalářské a navazující magisterské studium a studium v angličtině. Studentům představil oba studijní programy. Vysvětlil, jaké možnosti studenti mají, aby se na naší fakultu dostali, jak studium vypadá a jaké je uplatnění absolventů. Po profesoru Nachtigalovi blok uzavíral Josef Kunrt ze Spolku českých studentů farmacie, který představil studentský život mimo seminární místnosti a posluchárny.

Po přednášce byli uchazeči rozděleni do menších skupinek, kterých se ujal vždy jeden dobrovolník z řad současných studentů fakulty. Tyto skupinky se vydaly na prohlídku jednotlivých kateder, kde pro ně byly připraveny pokusy. Zároveň byly studentům představeny předměty dané katedry a její výzkumná aktivita.

Doufáme, že všechny účastníky Dne otevřených dveří naše fakulta zaujala a zváží možnost studia u nás.

TV reportáž

Text: Josef Kunrt, Spolek českých studentů farmacie