Sport na naší fakultě

06.09.2017

Ne, nejedná se o aktivní sportování v některé z disciplín, které by bylo provozováno přímo na Farmaceutické fakultě UK, ale o novou výstavu drobné grafiky, která byla zahájena v pondělí 4. září 2017 v naší Galerii Na Mostě.

BBB_6194BBB_6189BBB_6164BBB_6161BBB_6193BBB_6162

Jedná se o drobné grafické listy ze sbírky Jiřího Hlinovského, který je pravidelným návštěvníkům galerie dobře znám. Po loňské výstavě z jeho sbírky týkající se starozákonních témat máme letos možnost shlédnout ukázku 25 olympijských i neolympijských sportů tak, jak si jejich provozování představují naši i zahraniční umělci. Je možné shlédnout díla Adolfa Borna, Oty Janečka, Kamila Lhotáka, Josefa Váchala a celé řady dalších.

Věřte, byla by škoda výstavu neshlédnout a galerií jen tak bez povšimnutí projít. Připravili byste se tak třeba o možnost podívat se na exlibris vytvořené pro Gariho Kasparova. Kdypak se vám to zase podaří?

Text: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná