Proběhly Zahradnické trhy v Kuksu

Datum zveřejnění: 04.05.2017

Ve dnech  28. až 30. dubna 2017 proběhl na nádvoří hospitálu Kuks již 3. ročník Zahradnických trhů, které zorganizovalo České farmaceutické muzeum ve spolupráci se správou NKP hospitál Kuks a obcí Kuks.

I přes to, že letošní jaro vyčkává se svým nástupem, akci navštívilo bezmála 5 000 návštěvníků. Ti si mohli prohlédnout a pořídit široké spektrum zahradních i bytových užitkových a okrasných rostlin či doplňkový zahradnický sortiment.

IMG_20170429_130105P1610855P1610867P1610877P1610871P1610894

Podobně jako při prvním ročníku zvolili organizátoři jako doprovodný program několik zajímavých přednášek, které se konaly v divadle na nádvoří hospitálu a na kterých se podíleli odborníci z Katedry farmaceutické botaniky a ekologie Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. RNDr. Jitka Vytlačilová, Ph.D., pomohla posluchačům odpovědět na otázku Pěstovat léčivé rostliny: ano, či ne? Mgr. Anna Hošťálková, Ph.D., otevřela téma Účinků koření na lidské zdraví a Léčivým rostlinám a potravinám se věnovala Mgr. Kateřina Breiterová. Trojici přednášejících z vysokoškolského prostředí doplnil David Číp z Českého svazu ochránců přírody v Jaroměři s radou, Jak může přírodě a jejím obyvatelům pomáhat opravdu každý z nás. Všem přednášejícím patří poděkování za inspirativní příspěvky, které posluchače viditelně zaujaly.

V letošním roce měla premiéru prezentace včelařství v režii včelařského kroužku při Domu dětí a mládeže ve Dvoře Králové, místních včelařů  a pod záštitou Českého svazu včelařů. Podle zájmu návštěvníků bylo vidět, že toto téma byla zvoleno správně, a bude rozvíjeno v příštím ročníku, jehož termín bude zveřejněn v nejbližší době.

Text: Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.
Fotografie: Mgr. Ladislav Svatoš, Ing. Pavel Černý

© 2019 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS