Pozvánka Spolku českých studentů farmacie na Antibiotický týden

01.11.2016

Antibiotický týden 2016Spolek českých studentů farmacie se i v letošním roce připojí k Antibiotickému týdnu, který proběhne v termínu od 14. do 20. listopadu 2016. Projekt je určen především pro laickou veřejnost  a je zaměřen na osvětu problematiky nadužívání antibiotik a ATB rezistence.

V rámci Antibiotického týdne proběhne přednáška prof. PharmDr. Martina Doležala, Ph.D., na téma Trendy a inovativní postupy při vývoji nových léčiv a to v pondělí 14. listopadu 2016 od 17:30 v Posluchárně A Farmaceutické fakulty UK v Heyrovského ulici.

16. listopadu 2016 bude tento zajímavý projekt pokračovat také na Hlavním nádraží v Hradci Králové v duchu osvětové akce. Do této zdravotní kampaně budou zapojeni studenti, kteří tak budou mít možnost oslovit veřejnost, objasnit jim tuto problematiku a poukázat na to, že je možné obracet se také na farmaceuty jako na plnohodnotné odborníky v oblasti poskytování zdravotní péče.

Informace pro studenty k zapojení se do osvětové zdravotní kampaně naleznete zde.

Text a grafika: Spolek českých studentů farmacie