Mladí vědci na 6. Postgraduální a 4. postdoktorandské vědecké konferenci

11.02.2016

Ve dnech 9. - 10. 2. 2016 se na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové (FaF UK) uskutečnila v pořadí již 6. Postgraduální a 4. postdoktorandská vědecká konference. Tato konference byla tradičně určena pro studenty postgraduálního studia a mladé vědce na postdoktorandských pozicích na univerzitách a vysokých školách v ČR, kteří zde prezentovali výsledky své vědecké práce akademické obci i odborné veřejnosti. Konference byla rozdělena do několika sekcí, které svým zaměřením odpovídají studijním oborům doktorského studia na FaF UK - Bioorganická a farmaceutická chemie, Farmaceutická analýza, Farmaceutická technologie, Farmakognozie a toxikologie přírodních látek, Farmakologie a toxikologie, Patobiochemie a xenobiochemie a Klinická a sociální farmacie, tedy o širokou paletu oborů od chemických věd přes přírodovědné až ke společenskovědním disciplínám. Pro lepší představu je možné zpětně nahlédnout do programu konference.

BBB_1999BBB_2000BBB_1995BBB_2008BBB_2005BBB_2015

Konferenci jako tradičně zahájil děkan fakulty, doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D., který vřele přivítal všechny účastníky konference a popřál jim nejen úspěšné představení vědeckých výsledků, ale i hodně zdaru v jejich další práci.

Poté již následovaly bloky přednášek v rámci jednotlivých sekcí, celkem své příspěvky prezentovalo 75 účastníků. Kromě přednášejících z pořádající fakulty se zúčastnili též kolegové z Lékařské fakulty v Hradci Králové, z Univerzity Komenského v Bratislavě či z Univerzity obrany. Vzhledem k účasti několika zahraničních kolegů a i vzhledem k současnému trendu ve vědecké komunitě byla konference vedena převážně v anglickém jazyce. Nicméně anglický jazyk nebyl striktně vyžadován a někteří účastníci raději zvolili jako jazyk prezentace češtinu či slovenštinu.

Jako na každé správné konferenci, ani na této konferenci nechyběl společenský večer. Uskutečnil se v úterý v podvečer v AC klubu v Hradci Králové a byl příležitostí nejen k ochutnání konferenčního guláše, ale také k pokračování odborných diskuzí, k získání nových kontaktů a k navázání zajímavých spoluprací.

Účastníci konference jak z FaF UK, tak i z dalších institucí velice kladně hodnotili jak odbornou úroveň konference, tak i uvolněnou atmosféru a plodnou diskusi jak v rámci jednotlivých sekcí, tak i během společenského večera. Nezbývá než popřát, aby se i další ročníky konference vydařily alespoň tak jako ten letošní.

Autor textu: PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D.
Autorka fotografií: Mgr. Sylva Novotná