Místopředseda vlády ČR MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D. navštívil Farmaceutickou fakultu UK

24.02.2014

Dne 24. února 2014 navštívil naši fakultu místopředseda vlády ČR pro vědu a výzkum, MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D. Pan vicepremiér byl seznámen s organizací vzdělávání farmaceutů i bioanalytiků na naší fakultě, s náplní práce jednotlivých vědeckých týmů a s vědeckými výsledky pracovníků fakulty. Pak mu byla předvedena některá fakultní pracoviště.

Během neformální diskuse jsme se dotkli nejrůznějších témat, která trápí nejen nás, ale i obecně českou vědu a české vysoké školství.

IMG_2150IMG_2151IMG_2153IMG_2160IMG_2169IMG_2180IMG_2182IMG_2186

Domníváme se, že jsme poskytli tomuto významnému hostu informace, které jej přesvědčily o tom, že naše fakulta je významné vzdělávací a vědecké pracoviště s nepřehlédnutelnými vědeckými výsledky. Sám pan vicepremiér byl překvapen tím, že tak relativně malá fakulta dosahuje tak vynikající výsledky. Tato slova jsme brali jako slova uznání a jako výraz obdivu k těm pracovníkům naší fakulty, kteří se především o toto hodnocení svou invencí a usilovnou prací zasloužili.