Ocenění za nejlepší publikace udělované Českou společností pro experimentální a klinickou farmakologii a toxikologii

20.12.2019

Tradiční udělování cen za nejlepší publikace pořádané Českou společností pro experimentální a klinickou farmakologii a toxikologii České lékařské společnosti J. E. Purkyně letos přineslo úspěch hned dvěma farmakologům z naší fakulty, konkrétně PharmDr. Tomáši Smutnému, Ph.D. a Mgr. Aleši Šorfovi. V soutěži o nejlepší publikaci za rok 2018 získala v kategorii „Toxikologie“ první cenu původní vědecká práce autorského kolektivu Tomáš Smutný, Riina Harjumäki, Liisa Kanninen, Marjo Yliperttula, Petr Pávek a Yan-Ru Lou s názvemA feasibility study of the toxic responses of human induced pluripotent stem cell-derived hepatocytes to phytochemicalsvydaná v říjnu 2018 v časopise Toxicology In Vitro.

V kategorii „Experimentální farmakologie“ pak byla první cena udělena původní vědecké práci autorského kolektivu Aleš Šorf, Jakub Hofman, Radim Kučera, František Štaud a Martina Čečková s názvem: „Ribociclib shows potential for pharmacokinetic drug-drug interactions being a substrate of ABCB1 and potent inhibitor of ABCB1, ABCG2 and CYP450 isoforms in vitro“ publikovaná v listopadu 2018 v časopise Biochemical Pharmacology. Ceny byla předané v rámci konference 69. ČESKO-SLOVENSKÉ FARMAKOLOGICKÉ DNY konané v Praze.

Foto-sorfDiplom-TomasDiplom-Ales

Oběma oceněným z Katedry farmakologie a toxikologie gratulujeme a přejeme hodně energie a úspěchů do další vědecké práce!

Text: doc. PharmDr. Martina Čečková, Ph.D.
Fotografie: Archiv Farmaceutické fakulty UK