Informace pro veřejnost

Nejnovější zprávy

Čeští a švýcarští placentologové spojili síly

Vydáno: 14.07.2020

Čeští a švýcarští placentologové spojili síly a uspěli v grantové žádosti k vytvoření sofistikovaného 3D modelu založeného na ko-kultivovaných placentárních buňkách. Tento model bude sloužit ke studiu placentární farmakologie a transportu léčiv z matky do plodu.

Úspěch gymnazistky Nikoly Evy Mádlové na 42. celostátní přehlídce SOČ

Vydáno: 09.07.2020

Nikola Eva Mádlová, která se své práci věnovala na Katedře organické a bioorganické chemie Farmaceutické fakulty UK, získala na celostátní přehlídce 2. místo v oboru Chemie.

Jmenování nových profesorů

Vydáno: 08.07.2020

Ve Velké aule pražského Karolina byly 2. 7. 2020 slavnostně předány dekrety celkem osmdesáti novým profesorkám a profesorům. Nejvyšší akademický titul převzala také prof. Lucie Cahlíková z Katedry farmaceutické botaniky.

Další zprávy →

Ocenění a úspěchy

Projekt EFSA-CDN přispěl k mezinárodní spolupráci a získání grantu EIT Health InnoStars RIS 2020 Innovation Call

Vydáno: 07.07.2020

Nedávná stáž PharmDr. Tomáše Smutného, Ph.D. na Karolinska Institutet ve Stockholmu umožnila podat přihlášku do evropské výzvy EIT Health InnoStars RIS 2020 Innovation Call. Projekt se zabývá vývojem 3D modelu hepatocytů pro preklinický výzkum léčiv.

Vědecká rada UK ocenila profesora Petra Solicha

Vydáno: 29.06.2020

Na zasedání Vědecké rady Univerzity Karlovy dne 25. 6. 2020 bylo uděleno ocenění dvanácti osobnostem UK. Stříbrnou medaili převzal prof. RNDr. Petr Solich, CSc. za významné celoživotní dílo v oboru analytické chemie, dlouholetou vědeckou a pedagogickou činnost na Univerzitě Karlově.

Ve spolupráci s firmou CONTIPRO se zrodila unikátní „3-D publikace“

Vydáno: 18.06.2020

Ojedinělý počin se podařil doktorandovi Ing. Jakubovi Sedláčkovi a jeho školitelům. Ve spolupráci s biotechnologickou společností CONTIPRO publikovali experimentální práci „Insight into the distribution of amino groups along the chain of chemically deacetylated hyaluronan“ v časopise CARBOHYDRATE POLYMERS.

Další úspěchy →

© 2020 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS