Zpětnou vazbu odborných společností reflektujeme ve studijních plánech, říká děkan Farmaceutické fakulty UK

Zdroj: Zdravotnický deník | Datum zveřejnění: 15.03.2024

Farmaceutické firmy jsou nespokojené s klesající kvalitou vzdělání vysokoškolských absolventů, neboť jím chybí klíčové znalosti a dovednosti. Zaměstnance si pak musí firmy „vychovat“ z větší části samy. To je jeden ze závěrů, které vyplynuly z nedávno zveřejněné sektorové analýzy farmaceutického průmyslu v České republice. Oslovili jsme proto doc. PharmDr. Jaroslava Roha, děkana Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, aby nám o vzdělávání farmaceutů a jiných pracovníků v oborech, které se v lékovém průmyslu uplatňují, pověděl více.

Celý rozhovor najdete na webu Zdravotnického deníku.

jaroslav roh děkan