Koronaviru navzdory. Veletrh bioanalytiky a farmacie proběhl online

Zdroj: iforum.cuni.cz | Datum zveřejnění: 20.05.2020

Veletrh bioanalytiky a farmacie na půdě Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové mívá obvykle účast přes 500 studentů. Situace ohledně letošní pandemie koronaviru ovšem nedovolila veletrh uskutečnit v klasické podobě stánků vystavovatelů. Studenti však potřebují vědět, jaké mají po konci studia možnosti uplatnění, a zároveň farmaceutické společnosti potřebují zaměstnance. To byly hlavní důvody, proč se organizátoři rozhodli akci nerušit - proběhla online.

Historicky první online Veletrh bioanalytiky a farmacie se konal ve středu 13. května. Do neobvyklého projektu se zapojilo deset vystavovatelů, kteří plni očekávání z toho, jak bude celá akce probíhat, připravovali propagační materiály tentokrát jen virtuálně. Jelikož studenti stále vypomáhali v lékárnách, aby tak zajistili primární zdravotnickou péči, byla akce zahájena až v podvečer, kdy se přes platformu Zoom, kterou zprostředkovala Univerzita Karlova, z pohodlí svého domova připojilo něco málo přes 100 natěšených návštěvníků.

Celý článek v magazínu iForum