Krásy lesa přenesl umělec do hradecké Galerie Na Mostě

Zdroj: Hradecký deník | Datum zveřejnění: 13.07.2016

Hradec Králové – Výstavu kořenů pařezů pokácených listnatých i jehličnatých stromů si můžete do 9. září prohlédnout v Galerii Na Mostě v prostorách královéhradecké Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. Prezentace Krása dřeva autora Pavla Hájka začala tento týden v pondělí a potrvá do 9. září. Dernisáž a beseda o autorově životě a práci se uskuteční na začátku nového školního roku 5. září od 16 hodin.
„Zájemci tu mohou vidět interiérové doplňky z netradičně upravených kořenů. Málokdo si při pohledu na strom uvědomí, že se dívá jen na jeho část. Svůj kořenový systém má ukrytý v zemi. Všechno, co je tady ve vitrínách vystaveno, mi něco připomínalo. Tak jsem to uschoval pro budoucí příležitost. Od malička se mi v lese líbilo. Řekl bych, že jsem viděl věci, které třeba jiný neviděl. Některé byly pěkně na povrchu, jiné pro změnu skryté v zemi. Co se týče výstavy, každý si může pod těmi exponáty představit, co chce. Já v každém kusu něco vidím. Záleží, z jakého se díváte úhlu,“ řekl autor výstavy a původem lesník Pavel Hájek.