Výsledky Studentských závodů v lukostřelbě – červenec 2020

08.07.2020

Dne 1. 7. 2020 pořádala Farmaceutická fakulta UK ve spolupráci s Fakultou vojenského zdravotnictví UO 3. ročník Studentských závodů v lukostřelbě U3V. Utkali se studenti a studentky Univerzity třetího věku Farmaceutické fakulty UK se studenty a studentkami U3V Dopravní fakulty Univerzity Pardubice.

Střelce při zahájení závodu přivítali garanti U3V PharmDr. Petr Jílek, CSc., PhDr. Zděnka Kudláčková, PhDr. a garantka celoživotního vzdělávání Dopravní fakulty UPCE Zlatuše Sojková. V průběhu závodu podpořil studenty a studentky prof. PharmDr. Martin Doležal, Ph.D.

Závody proběhly v těsné návaznosti na tříblokovou náhradní výuku, která se uskutečnila ve spolupráci s Ing. Chlebkovou na Zahradě léčivých rostlin během měsíce června 2020.

359b442574599620382661632687706709

Účastníci prověřili své dovednosti, které získali během návštěvy kurzů lukostřelby. Závody proběhly dle pravidel World Archery, pod vedením renomovaného trenéra lukostřelby Františka Ptáčníka.

V kategorii U3V – ženy se umístily:

1. místo – Josefa Kučerová (Farmaceutická fakulta UK)

2. místo – Lucie Jaklová (Dopravní fakulta UPCE)

3. místo – Zdeňka Svobodová (Dopravní fakulta UPCE)

V kategorii U3V – muži bylo toto pořadí:

1. místo – Miroslav Tesař (Dopravní fakulta UPCE)

2. místo – Stanislav Šulák (Dopravní fakulta UPCE)

3. místo – Petr Kučera (Farmaceutická fakulta UK)

Závodu se účastnilo celkem 15 lukostřelců, všichni soupeřili s nadšením a odhodláním, a i přes teplotně náročné podmínky venkovní střelnice dosáhli lepších výsledků než u předchozího ročníku.

S podporou vedení Farmaceutické fakulty UK soutěž zorganizovali:
PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D., PharmDr. Petr Jílek, CSc., František Ptáčník a Mgr. Jiří Bezouška.

Text: PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D.
Fotografie: PharmDr. Petr Jílek, CSc.