Studentské závody v lukostřelbě

29.05.2019

Farmaceutická fakulta UK ve spolupráci s Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany pořádaly dne 27. května 2019 Studentské závody v lukostřelbě. Soutěž se konala u příležitosti 50. výročí založení Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.

Utkali se studenti a studentky Univerzity třetího věku Farmaceutické fakulty UK se studenty a studentkami Univerzity třetího věku Dopravní fakulty Univerzity Pardubice. Současně proběhly závody v lukostřelbě pregraduálních studentů a studentek Farmaceutické fakulty UK. Účastníci prověřili své dovednosti, které získali během návštěvy kurzů lukostřelby. Závody proběhly dle pravidel World Archery pod vedením renomovaného trenéra lukostřelby Františka Ptáčníka.

V kategorii U3V - muži zvítězili:

1. místo: Miroslav Tesař (Dopravní fakulta UP)
  2. místo: Vladimír Němec (Dopravní fakulta UP)
  3. místo: Petr Kučera (Farmaceutická fakulta UK)

V kategorii U3V - ženy zvítězily:

1. místo: Eliška Novotná (Dopravní fakulta UP)
  2. místo: Miluše Šparlinková (Dopravní fakulta UP)
  3. místo: Zdeňka Svobodová (Dopravní fakulta UP)

V kategorii pregraduální studenti FaF UK měli nejlepší výsledky:

1. místo: Filip Bařinka
  2. místo: Konstantin Fedotov
  3. místo: Jakub Mišík

V kategorii pregraduální studentky FaF UK nejlépe zasahovaly terče:

1. místo: Mariana Henzlová
  2. místo: Markéta Vlková
  3. místo: Erika Koperová

Závodů se účastnilo celkem 22 lučištníků. Všichni soupeřili s nadšením a odhodláním dosáhnout v dalším ročníku soutěže ještě lepších výsledků.

S podporou vedení Farmaceutické fakulty UK soutěž zorganizovali:
PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D., PharmDr. Petr Jílek, CSc., František Ptáčník a Mgr. Jiří Bezouška

Všem účastníkům i organizátorům děkujeme.

Text: PhDr. Zděnka Kudláčková, Ph.D.
Fotografie: PharmDr. Petr Jílek, CSc.