Tutoriál „Advances in Flow Injection Analysis“ hostuje Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové

05.01.2022

V roce 2020 byl na Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové převeden webhosting tutoriálu o průtokových analytických metodách (www.flowinjectiontutorial.com), jehož autorem je prof. Jaromír Růžička (emeritní profesor University of Washington a University of Hawaii at Manoa, Fulbrightův stipendista USA, nositel Zlaté medaile UK), který metodu Flow Injection Analysis – (FIA) poprvé popsal. Tento tutoriál se těší značné popularitě v mezinárodní komunitě analytických chemiků již od svého vzniku v 90. letech minulého století (původně byl v offline podobě).

Advances in Flow Injection Analysis

Nová verze tutoriálu Advances in Flow Injection Analysis, vytvořena v roce 2021, rozšiřuje obsah původního tutoriálu o nejnovější pokroky v oblasti FIA s důrazem na programování průtoku. Aktualizovaný obsah je přehlednější a navíc je doplněn o příspěvky hostů zaměřené na aktuální aspekty a inovace v oblasti průtokových analytických metod. Hlavním autorem zůstává prof. Růžička, na kterého navazují doc. Petr Chocholouš (FaF UK) a dr. Graham Marshall (Global FIA, USA). To vše je umožněno díky dlouholeté spolupráci Skupiny analytické chemie FaF UK a prof. Růžičky.

Doufáme, že návštěvnost stránek přispěje i ke zvýšení mezinárodního povědomí o naší fakultě.

Za technickou podporu obou tutoriálů a možnost jejich dalšího rozvoje velmi děkujeme ing. L. Rudišarovi a ing. J. Markovi z Centra Informačních technlogií Farmaceutické fakulty UK.

Text: Kolektiv KACH