Univerzita třetího věku: Kurz Lukostřelba

Univerzita třetího věku: Lukostřelba

Kurz "Lukostřelba" (2023-2024)

Pro fyzicky aktivní seniory jsme připravili dvousemestrový kurz „Lukostřelba“. První zkušební ročník byl zahájen na podzim roku 2018. Bez přerušení pokračuje až do současné doby. V příštím školním roce chceme v tréninku lukostřelby pokračovat.

Komu je kurz určen?

Kurz je vhodný jak pro netrénované zájemce, tak pro pokročilejší lukostřelce.

Podmínky přijímání zájemců: Přijetí do kurzu bude podmíněno ověřením způsobilosti pro daný typ sportovní činnosti, upřednostňujeme uchazeče v důchodovém věku s maturitou.

Čím se bude kurz zabývat?

Kurz zaměřený na získání dovedností a kondice v daném sportu. Lukostřelba přináší účastníkům celkový rozvoj. A to fyzický, projevující se zvýšením kondice a posílením svalstva zejména zádového, pletence ramenního, prsních svalů, svalů paží a břišních svalů. Rozvíjí a procvičuje se koordinace a jemná motorika. Vedle toho pak přináší tento sport významnou relaxaci psychiky, napomáhá rozvoji koncentrace.

Během kurzu bude prováděn nácvik správného držení těla, posilovacích cviků, koordinace pravé a levé poloviny těla.

Účastníci budou seznámeni s principy střelby z reflexního luku a budou postupně vedeni k osvojení si dovednosti správné střelby. Kurz bude ukončen soutěží ve střelbě na terč na 18 metrů (dle mezinárodních pravidel).

Kde a kdy bude kurz probíhat?

  • Kurz bude probíhat v Hradci Králové, tělocvična v internátě FVZ UO Hradec Králové, ulice Akademika Heyrovského, Hradec Králové a venkovní prostory Zahrady léčivých rostlin FaF UK termín konání pátek, pravděpodobně od 11:00 – 12.30 (začátečníci a mírně pokročilí), od 12:30-14:00 (pokročilí)..
  • Zahájení: zimní semestr 20. 10. 2023, letní semestr od konce února
  • Délka programu: 2 semestry, 24 výukových hodin za semestr. Bližší informace obdrží přihlášení mailem.

Jak se na kurz přihlásit?

Pomocí „papírové“ přihlášky (stáhněte si soubor Word nebo soubor PDFod 18. 9. do 6. 10. 2023.

  • Přihlásit se můžete vyplněním přihlášky a zasláním buď poštou (Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta, Výukové a výzkumné centrum, katedra biologických a lékařských věd – U3V VI, Zborovská 2089, 500 03 Hradec Králové), osobním doručením nebo ve formě scan na níže uvedené emailové adresy.
  • Poplatek za přihlášku 1600 Kč. Pokyny k platbě najdete na druhé stránce přihlášky. Samotný kurz bude bezplatný.

Skupina je kapacitně omezena.

Kontakt

Případné dotazy ke kurzu zodpoví dr. Zděnka Kudláčková, tel. 495 067 253, e-mail kudlackova@faf.cuni.cz, nebo dr. Petr Jílek, tel. 495 067 365, e-mail jilek@faf.cuni.cz

Fotografie z kurzu

luk5luk4luk3luk2luk1

Archiv

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS