Hradec Králové – studentské město

Spojuje výhody velkoměsta s příjemnou atmosférou okolní přírody

Hradec Králové je historické univerzitní město na soutoku řek Labe a Orlice, které je v současnosti moderním centrem zdravotnického výzkumu. Velikostí je tak akorát, spojuje výhody velkoměsta s příjemnou atmosférou okolní přírody a nabízí vše pro pestrý studentský život.

Chceš při studiu sportovat? Najdeš tady zimní stadion s veřejným bruslením, koupaliště i krytý bazén, pěkné lesní cyklostezky, kam můžeš vyjet na kole, kolečkových bruslích nebo si jít zaběhat. Hradec rozhodně není betonová džungle, příroda začíná hned pár kroků od vysokoškolských kolejí.

Máš raději kulturu? Hradec nabízí divadla, muzea nebo pravidelné koncerty, ať už filharmonie nebo kapel v různých klubech. Je tu nepřeberné množství restaurací, kaváren, hospod a barů. Každé léto se Hradec mění na město hudebních a divadelních festivalů.


Výborná dopravní dostupnost

Hradec Králové má výbornou dopravní dostupnost. Z Prahy jsi tu za hodinu, z Brna za dvě a z Bratislavy za tři a půl.

Nové přátele budeš potkávat na každém kroku

Hradec je město studentů, vedle Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy tu najdeš několik dalších vysokých škol. Všichni se budete potkávat v klubech, na kolejích nebo na studentských akcích.

Časté dotazy


Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy